iPhone Restore İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır? Yayınlanma Tarihi : 21.11.2019 10:16:29 - 1 yıl önce
1001 izlenme1001 okunma 0 yorum0 yorum

iPhone Restore İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?


Kullandığınız bir iPhone veya iPad'i satmaya veya vermeye karar verdiğinizi varsayalım. Veya aşırı yüklenmiş oyun, cihazın performansının uygulamalardan dolayı düştüğünü düşünüyorsunuz. Bu gibi durumlarda cihazı fabrika ayarlarına döndürmek gereklidir. Geri yükleme işlemini adım adım nasıl yaparım.


Apple'ın mobil işletim sistemi iOS'nun kararlı ve dengeli görünmesine karşın, bazen uzun süreli kullanım sonucunda zorluklara neden olabilir. Bu gibi durumlarda, Geri Yükleme işlemi gerekebilir. IPhone'u fabrika ayarlarına sıfırlamak, bu işlemden sonra cihazdaki tüm bilgileri sıfırlar; bu nedenle işlem başlatmadan önce bir telefon yedeklemesi yapılması kesinlikle gereklidir.


iPhone Restore Nasıl Yapılır?


Önce iTunes'un en son sürümünü bilgisayarınızdan indirin ve yükleyin. ITunes'u çalıştırın ve iPhone'u PC'ye bağlayın. ITunes otomatik olarak iPhone'u belirleyecektir. Ardından, iTunes'un sol üst kısmındaki iPhone simgesini tıklayın. Gelen pencerede "Güncellemeleri Kontrol Et" ve "iPhone'a Geri Yükle" seçenekleri olacaktır. Bu aşamada, yalnızca iPhone'u bize geri yüklemek istiyoruz. Elbette, bu seçeneğe tıklamadan önce, iPhone ayarlarına erişerek "Find iPhone" seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekir. Burayı Ayarlar> iCould> iPhone'a giderek bulabilirsiniz. Ardından, iTunes üzerinden iPhone'a Geri Yükle'yi tıklayın ve iPhone'unuzu yedeklemek için bir uyarı görünecektir. IPhone'unuza eklemek istediğiniz medya içeriğiniz varsa, Yedekleme seçeneğiyle iPhone'unuzu yedekleyebilirsiniz.


Yedekleme işleminden sonra Geri Yükle seçeneğini tıklayın. Bundan sonra, iPhone Geri Yükleme işlemi biraz zaman alabilir. Bu süre boyunca, cihazın bağlantısını kesmeyin. Restorasyon işlemi tamamlandıktan sonra iPhone otomatik olarak açılır ve iPhone satın alındığında yaptığınız ilk yükleme ekranı sizi kapsar. IPhone'u fabrika ayarlarına sıfırlamak isteyen kullanıcılar için yapılması gerekenleri paylaşmak istedim. Umarım işe yarar.


Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın


Mac'inizde veya PC'nizde iTunes'u açın. Kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız yoksa ve cihazınız halen çalışıyorsa, cihazınızı bilgisayar olmadan kaldırabilir veya eski durumuna getirebilirsiniz. IPhone'unuzu, iPad'inizi veya iPod'unuzu, cihazınızla birlikte verilen kabloyu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Cihazınızın şifresini isteyen bir mesaj görüntülenirse veya bu bilgisayarda Güvenilir mi? Ekrandaki adımları izleyin. Şifrenizi unuttuysanız yardım alın. ITunes'da göründüğünde iPhone, iPad veya iPod'unuzu seçin. Yanıt vermeyen veya var olmayan bir aygıt için ne yapılması gerektiğini öğrenin. Cihazınız iTunes'da görünmüyorsa yardım alın. Özet bölümünde, [Restore] öğesine tıklayın.


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : iPhone Restore nediriPhone Restore nasıl yapılıriPhone Restore etmekiPhone Restore hakkında Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!