Iphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Yayınlanma Tarihi : 21.11.2019 10:15:30 - 1 yıl önce
362 izlenme362 okunma 0 yorum0 yorum

Garanti Sorgulama


Teknolojik cihazlar için garanti kapsamı önemlidir. Teknolojik cihazları kullanırken meydana gelen hataları kendi servisinde tamir ettirebilmek için garanti kapsamı önemli bir süreçtir. Satın alınan teknolojik ürünler eğer kullanıcı hatasından dolayı arıza vermiyor yani fabrika çıkışından, yazılımından dolayı hata veriyorsa garanti kapsamı süresince ücretsiz tamir edilebiliyor. Bu nedenle alınan teknolojik ürünlerin garanti süresini eğer ikinci el alınıyor ise hala garanti kapsamın da olup olmadığı iyice araştırılmalıdır.


İphone Garanti Sorgulama


İphone teknolojik cihazlarının garanti süresi sorgulama işlemi kendi sitesi yani Apple sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Apple garanti sorgulama işlemini zahmetsizce site aracığıyla yapmaktadır. Ancak bu sitede garanti sorgulama işlemi yapmak için cihazınızın seri numarasını biliyor olmanız gerekmektedir.


İphone Garanti Sorgulama İşlemleri


İphone garanti sorgulama işlemi yapmak için ilk önce Apple'ın kapsamı denetle sayfasını açmalısınız. Açtığınız sayfada cihazınızın yani donanımınızın seri numarasını ve kodu girin bölümleri yer almaktadır. Donanımınızın seri numarasını girin kısmına sahip olduğunuzun cihazın seri numarasını girmelisiniz. Eğer cihazınızın seri numarasını bilmiyorsanız iphone'dan ayarlar daha sonra genel ve hakkında kısmına girerek seri numarası kısmından bakabilirsiniz. 


Bu seri numarayı sitede karşınıza çıkan cihazınızın seri numarası kısmına yazmalısınız. Daha sonra ise kodu girin kısmına ekranınızda gözüken kodu girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra geçerli satın alma tarihiniz, telefon ile teknik destek, onarım ve servis kapsamı, applecare koruma planı için uygun gibi kutucuklar karşınıza çıkacaktır. Bu kutucuklardan onarım ve destek servis kapsamını seçmelisiniz. Bu seçeneği seçtikten sonra ise alt başlıklar karşınıza çıkacak. Bu alt başlıklardan ''tahmini son kullanma tarihi'' kısmını seçerek elinizde bulunan iphone cihazın garanti kapsamının bitmesine ne kadar kaldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : Iphone Garanti SorgulamaIphone Garanti Sorgulama nasıl yapılırIphone Garanti Sorgulama nedirIphone Garanti öğrenme Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!