iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır? Yayınlanma Tarihi : 21.11.2019 10:14:38 - 1 yıl önce
327 izlenme327 okunma 0 yorum0 yorum

İphone Animasyonları Nasıl Kapatılır?


Akıllı telefonlarda kalitenin ve android dışında farklı bir yazılım sağlayan Apple'ın yegane telefon markası iPhone, gün geçtikçe tasarımsal farklılıklarıyla da kullanıcının gözdesi olmayı başarıyor. iPhone, android telefonlardan farklılığını korurken, bazı kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek tarzda da güncellemeleri mevcut. Buna verilecek örneklerden bir tanesi de iPhone animasyon efektleri. Peki, bu özelliği neden kapatmalıyız ve nasıl kapatılır? Dilerseniz adım adım anlatmaya başlayalım:


İphone Animasyon Efeklerini Neden Kapatmalıyız?


İos yazılımının android yazılımına nazaran daha sık güncelleme yayınladığını bilmeyen yoktur. Güncellemelerin de İos 7 ile animasyon efektlerini bizler ile tanıştıran Apple, bazı kullanıcılar tarafından da eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Eleştirinin sebebi ise animasyon efektlerinin yavaş olması idi. Apple ise kullanıcılarına kulak vererek İos 8 ile animasyon efektlerini daha da hızlandırmış, fakat bu güncelleme de yeterli olmamıştı. 


Kullanıcılarının bazıları bu konuya Jailbreak ( Apple cihazınızın kilidini kırma olarak adlandırabiliriz ya da cihazınıza crack yapmak olarak diyebiliriz. Örnek olarak Paralı uygulamaları ücretsiz olarak indirme, video, müzik indirme.. vb.) Lakin Apple bu açığı da fark etmiş olacak ki İos 9.3 güncellemesi ile bu işleme son vermiştir. Animasyon efektlerini hızlandırmak için ise başka bir seçenek kalmıyor. Animasyon efektlerinin yavaşlamasından rahatsız olmak yerine kapatmayı tercih eden okuyucularımıza dilerseniz adım adım anlatmaya başlayalım:


İphone Animasyon Efektlerini Kapatma


Ana ekranda yer alan Ayarlar/Genel/Erişebilirlik/Hareketi Azalt ( Butonu pasif hale getirdiğiniz de efektler de kapanmış olacak) Bu adımlardan sonra telefonunuz tam olarak hızlanmasını sağlamasa da az da olsa katkı sağlayacaktır. Batarya yönünden de etkisinin olduğunu göreceksiniz. Günlük kullanımlar da hareketi azalt seçeneğinden dolayı FPS düşmeleri de (yani işlemci, ekran kartı ve ram gibi) aza inecektir.


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : iPhone AnimasyonlarıiPhone Animasyonları kapamaiPhone Animasyonları ayarlarıiPhone Animasyonları nedir Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!