iPhone 8 ile Birlikte 4K Apple TV Yayınlanma Tarihi : 16.11.2019 12:27:13 - 1 yıl önce
358 izlenme358 okunma 0 yorum0 yorum

iPhone 8 ile Birlikte 4K Apple TV


Tüm teknoloji dünyasının merakla beklediği bir seri olan Apple'ın iPHONE 8 serisi çok yakında firma tarafından açıklanması bekleniyor. Bu seriyle birlikte bu telefon serisine bir çok yenilik gelmesi bekleniyor. Apple firması üretimlerini sadece telefon üzerine değil televizyon ve benzeri pek çok ürün ile de dikkatleri üzerine çekiyor.


Neler Bekliyor


İphone 8 ile birlikte, Apple firmasının söylentilerine göre 4k Ultra Hd özelliği ile çok ilgi çekeceği beklenen bir televizyon ile piyasaya çıkması bekleniyor. Bazı söylentilere göre Apple'nin bu televizyonu Cupertino 4K özelliği taşıyacak ve HDR özeliği bulunacak.


Yenilikler Ne Olacak


Apple çıkaracağı bu televizyonla birlikte amacına ulaşması beklenmiyor. Apple firmasının düşündüğü şey böyle bir televizyon çıkartarak, pek çok kullanıcının aboneliği bulunan yayıncı kuruluşlarla bağlantıyı kesmekti. Fakat Apple'nin henüz başardığı ile ilgili bir açıklama gelmedi. Dünyaca ünlü bir yayın kuruluşu olan Netflix ile anlaşması beklenen Apple'nin amacı kullanıcılarına kusursuz bir kalitede 4K yayın hizmeti sunmak. Bu televizyonların bir diğer özelliği ise iTunes üzerinden 4K kalitede olan tüm film, videoları televizyonda kullanıcılarına seyrettirmek. Apple firma yetkilileri iTunes üzerinden film izlemek için film yapımcıları ile görüşmeleri devam ettiği biliniyor. 


Apple firması eğer söylendiği gibi film yapımcıları ve yayıncı kuruluşlarla anlaşması halinde korsan yayınların büyük bir ölçüde önüne geçmiş olacaktır. Apple TV’de tamamen orjinal ürünlere sahip olunacak. Aynı zamanda Apple'ın geçmiş zamanlarda çıkardığı eski Apple TV’lerin ve yenilerinin yapılan anlaşmaya göre Amazon Prime'a erişim artık gerçekleşecek. Tüm bu beklentilerin karşısında Apple TV’nin geleceğinin ne olacağını Eylül ayında yapılması beklenen lansman ile açıklığa kavuşacaktır. Fakat şöyle bir gerçekte vardırdı ki eğer Apple film yapımcıları ve Netflix gibi dev ortaklık projesinş başarıya ulaştırırsa Apple'nın değerine değer katılacaktır.Kategoriler :   TEKNOLOJİ Etiketler : 4K Apple TV fiyatı4K Apple TV özellikleri4K Apple TV ne zaman çıkacak4K Apple TV ne kadar Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!