İOS ve ANDROİD’ de Twitter’ın Harcadığı Boş Alan Nasıl Temizlenir? Yayınlanma Tarihi : 20.09.2020 18:58:41 - 8 ay önce
81 izlenme81 okunma 0 yorum0 yorum

 


Sürekli gelişen ve kullanıcı sayısını sürekli arttıran Twitter sosyal medya sitesi her zaman gelişmektedir. Android cihazlarını kullanan kişiler ve Twitter hesabıyla sürekli uğraş içerisinde olan kişiler veri temizleme konusundan dolayı şikayetçi olmuştur. Günümüzde sosyal medya siteleri Android kullanıcılarını sürekli bıktırmış olup veri temizleme uyarısını alıyor. 


İOS yazılımını kullanan kullanıcılar da bu kadar sıkıntılar yaşanmamış olup Android cihazları kullanan kullanıcılar her zaman şikayet peşinde olmuştur. Twitter uygulamasını kullanıldığında otomatik olarak veri depolamayı doldurarak hafıza uyarısını veriyor. İOS sürümünü kullanan kullanıcılar her zaman bu uyarıyı almıyor ancak sonuç olarak hem Android hem de İOS kullanıcıları bu konudan dolayı şikayetçidir. Sorunun çözümü için bazı şartlar yapıldığında ise sorun çözülebiliyor.


İOS Depolama Hafızasını Temizleme


İOS yani Apple, Iphone gibi cihazları kullanan kişiler Twitter hesabını kullandığında bazen bu sistemde uyarı veriyor. Bu uyarıya karşılık olarak çözümler ortaya çıktı. Öncelikle Apple, Iphone gibi cihazlardan Ayarlar bölümünden Veri Kullanım Alanına giriş yaparak ve Medya Depolama birim alanına giriş yaparak Twitter uygulamasının ne kadar bir alanı kapladığını telefondan görme hakkına sahip olacağız. Twitter uygulamasının depolama birimini silmek ister isek Medya depolama alanının bilgisinden temizleme onayını verdikten sonra cihaz uygulamanın kapladığı alanı silip ve ekrana gelen uyarılarda ortadan kalkmış olacaktır.


Android Cihazlarda Veri Kullanım Alanı Temizleme


Öncelikle Android kullanıcıları bu alan temizleme konusunda bilgi sahipliği vardır ve her zaman da bu konudan dolayı şikayetçi olmuştur. Android kullanıcıları cihazların ayarlar bölümüne giriş yaparak uygulamalar sisteme girerek ve girmiş olduğu uygulama bölümünde Twitter uygulamasına giriş yaparak veri kullanım alanını temizlemiş oluyor.


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!