İos 10 Nasıl Yüklenir? Yayınlanma Tarihi : 20.11.2019 11:06:23 - 1 yıl önce
357 izlenme357 okunma 0 yorum0 yorum

İos 10 Nasıl Yüklenir?


IPhone 7 ve 7 Plus ile birlikte gelen yeni iOS sürümü, geliştiriciler için iOS 10,8, diğer kullanıcılar için 7 ve nihayet Golden Master (en yakın sürümü bildiğiniz için nihai sürüm) ve nihai olarak sonlandırılmış sürümdür. Beta sürümleri genelde performans sorunları ile karşılaştı, bu nedenle iOS 10 beta sürümüne giren kullanıcılar için büyük bir gün. IPhone 5'in ve tüm kullanıcıların indirebileceği son sürüm, bahsedilen şu anda desteklenen tüm iOS cihazları için indirilebilir. Bu noktada Apple yazılım yükleme adımları değiştirilmemesine rağmen, her yıl olduğu gibi yükleme ve kurulum adımlarıyla ilgili birçok soru bulunmaktadır. Denemek isteyen kullanıcılarımız için bir rehber hazırlamamız gerektiğini söyledik.


İos 10 Yükleme Adımları


iOS 10’u beta sürümden bu yana iseniz öncelikle Ayarlar bölümünden – Genel – Profil menüsü altında görüş yapabileceğiniz Profili Sil butonuna dokunarak iOS 10 Beta yazılım profilini silmeniz gerekiyor. Bu noktada cihazınızı yeniden başlatmak iyi bir fikirdir. Cihazınız tekrar açıldığında iOS 10'u yüklemek için iki seçeneğiniz vardır. İlk; Ayarlar - Genel - Kablosuz ağ bağlantınız üzerinden bilgisayarınızı kullanmadan OTA yazılım yolunu izleyerek.


İkinci Bir Yükleme Seçeneği


IPhone / iPad'inizi bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes aracılığıyla geri yükleyin. (IPhone ipsw dosyasını indirip yüklemek blog yazımızda ayrıntılı bir açıklamaya sahiptir.) Bunu yapmak için öncelikle Ayarlarım - iCloud - iPhone'um Bul'u seçerek iPhone'um Bul'u kapatmanız gerekir.


İos 10 İle Gelen Yenilikler - Apple Kimlik Profili


Ayarlar uygulamasının üst kısmında "Apple ID" profil seçeneği bulunur. Bu, oturum açtığınız tüm cihazlar da dahil olmak üzere tüm Apple ID bilgilerini gösterir. Ayrıca iCloud, iTunes ve App Store ve Aile Paylaşımı bağlantıları da vardır.


- Icloud Saklama Alanı Ekranı


Yeni Apple ID ayarlarının iCloud bölümünde, Yeni depolama seçeneğine dokunduğunuzda standart iCloud yönetimi seçenekleri açıktır. Bu bölüm aynı zamanda Keychain, Find My iPhone ve iCloud Backup ayarları da dahil olmak üzere iCloud'u kullanan tüm uygulamaları listeler.


- AirPods'umu Bul


Bir süre önce, Apple Store'un kaybolan AirPod'ları bulmak için bir neden olmadan AppStore'dan bir uygulama mağazadan çıkarıldı. Apple'ın uygulamayı kaldırmasının nedeni, iOS 10.3 ile gelen AirPod'u bulmaktır. Kayıp AirPod'ları Find My iPhone uygulamasında bulmak artık mümkün. Bu özellik, AirPod'ların Bluetooth aracılığıyla bir iOS cihazına bağlandığı son bilinen yerin bir kaydını tutar. Kullanıcıların kayıp bir AirPod bulmak için bir ses çalmasını sağlar


- Carplay


EV, şarj istasyonlarının nerede olduğunu göstermek ve en son kullanılan uygulamaları başlatmak için kısa yollarla güncellendi.


- Haritalar


Harita uygulamasında, mevcut konumunuzun hava koşulları ve hava durumu hakkında daha fazla ayrıntı görmek için hava 3D Touch desteği ile sağlanır.


- HomeKit


HomeKit'in programlanabilir ışık anahtarları desteği var.


- Apple Dosya Sistemi


IOS 10.3 kurulurken, iPhone dosya sistemi Apple Dosya Sistemi'ni (APFS) kullanacak şekilde güncellenmektedir. Apple, yeni güncellemeyi indirmeden önce bir yedekleme yapmanızı önerir.


- Uygulama Simgesi Değişiklikleri  


Geliştiriciler, uygulama simgelerini herhangi bir güncelleme ile istedikleri zaman değiştirebilir.


 


 


 Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : İos 10 yüklemeİos 10 nasıl yüklenirİos 10 indirİos 10 nedir Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!