İnternet Nerede Olduğumuzu Nasıl Anlıyor_ Yayınlanma Tarihi : 15.11.2019 10:10:49 - 2 yıl önce
271 izlenme271 okunma 0 yorum0 yorum

İnternet Nerede Olduğumuzu Nasıl Anlıyor*


Günümüzde internet neredeyse oksijen ve su gibi temel bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Çağımızın bilgisayar ve internet çağı olduğu şu günlerde neredeyse her evde internet bulunmaktadır. Hatta bununla beraber her bireyin kendi telefonunda kendisine ait bir internet kotası bulunmaktadır.


İnternetin bu kadar yaygın olmasının sebebi, günümüzün temel ihtiyaçlarından olan iletişim ihtiyacını birebir karşılıyor olmasıdır. Günümüzde whatsapp gibi anlık mesajlaşma yazılımları GSM operatörlerinin sms paketi tartışlarını düşürmüş, kullanıcıların yalnızca internet sayesinde iletişimde dahil olmak üzere her işini halledebilir hale gelmesini sağlamıştır. İnternetin hayatımıza; iletişim, bilgiye kolay ulaşma ve adres bulma gibi birçok kolaylık sunmakta.


Google Haritalar İle Nerede Olduğunuzu Öğrenin


Günümüzde internetin sağladığı hayat kurtaran kolaylıklarından biriside şüphesiz adresleri kolay bir şekilde bulmamızı sağlayan haritalar özelliğidir. Yönümüzü bulmak için kullanabileceğimiz çeşitli hizmetler mevcut. Bu hizmetlerin en başında ise maps.google.com adresinden ulaşabileceğimiz Google haritalar özelliği gelmekte. Google haritalara alternatif olarak başka yazılımlar ve web siteleri de mevcut. Bütün haritalar hizmetleri temel olarak aynı olduğundan her hangi birisi kullanılabilir. Fakat kullanım kolaylığı hizmet kalitesi olarak akıllara ilk gelen hizmet elbette Google Haritalar.


İnternet Nerede Olduğumuzu Nasıl Anlıyor?


Google haritalar servisinin diğer harita uygulamalarından kullanım kolaylığı açısında bir üstünlüğü var. Google haritalar hizmetinde yer alan street view özelliği sayesinde adreslerinizi klasik olarak uydu görüntüsü olarak değil de, birebir olarak canlı şekilde; cadde, sokak, dükkanlar ve apartmanları canlı görüntüleri ile görme imkanı sunmasıdır. Böylece adreslerinizi bulmak için street view'de yer alan ekran görüntüleri ile birlikte etrafınızdaki binaları ve dükkanları karşılaştırarak adresinizi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde karşılaştırma yapmadan sesli yol tarifi özelliği ile kaç km sonra ne tarafa döneceğiniz gibi komutlar alabilirsiniz. İnternetin sizin mevcut konumunu öğrenmesi için akıllı telefonunuzda konum hizmetini aktif etmeniz yeterli olacaktır. Akıllı telefonunuzda konum hizmeti açık olduğu zaman servis sağlayıcınız vasıtası ile uydudan konumunuz tespit edilip, size haritalar hizmeti sunulacaktır.Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : İnternet nerde gezdiğimizi nasıl algılarİnternet nasıl çalışırİnternet nedirİnternet işleyişi Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!