İnternet Kotanızı Takip Edebileceğiniz En İyi Uygulamalar Yayınlanma Tarihi : 25.10.2020 17:39:53 - 7 ay önce
223 izlenme223 okunma 0 yorum0 yorum

İnternet Kotanızı Takip Edebileceğiniz En İyi Uygulamalar


İnternet kotası ülkemizde halen kullanılan bir uygulamadır. Ay içerisinde kotayı aştığınızda, internet ücreti maliyetleriniz artabilir veya kota aşımından dolayı internetiniz yavaşlayabilir. Bunun önüne geçebilmek için kotanızı takip etmenizi sağlayan güzel uygulamalar mevcuttur. Aşağıda en iyilerini sıralayacağımız bu uygulamalar kota takibi konusunda sizlere yardımcı olacaktır.


My Data Manager


Uygulama, Android tabanlı cihazlarda kullanılıyor. Mevcut kotanız, aylık olarak takip edebileceğiniz gibi aylık kullanım için limitte belirleyebilmenize imkan sağlıyor. Ayrıca internet kullanımını görsel olarak takip etme imkanı da sunuluyor. Basit bir kullanım sunan uygulama, ay sonuna kadar planlı bir kullanım yapmanıza imkan tanıyarak, sürprizlerle karşılaşmanızı önler. Kota için hatırlatma limiti koymasanız dahi kotanızın bitmesine yakın uygulama sizi ayrıca uyarmaktadır.


Traffic Monitor


Bu uygulama, sizlere hem wifi verilerini hem de mobil kullanımlarınızı kontrol imkanı tanıyor. Diğer uygulamalardan farklı bir özelliği daha bulunan uygulama, ağ bağlantılarınızı da kontrol ederek, kalitesini ölçen detaylı bir veri haritası sunuyor. Uygulama özellikleri içerisinde download ve upload hızlarını ölçme imkanı da bulunuyor. Kota dolum tarihinizi kendiniz belirledikten sonra ayrı bir menüde takip etmenizi sağlayan uygulama geniş içeriğiyle oldukça yararlı gözüküyor.


GlassWire


Detaylı bir kota kullanım programı arıyorsanız, Glasswire uygulaması tam size göre! Görsel olarak internet kullanımınızı gösteren uygulama aynı zamanda hangi uygulamaların kotadan ne kadar kullandığını detaylı olarak gösteriyor. Ücretsiz olarak hizmete sunulan programın üst bölümünde bulunan kullanım sekmesini kullanarak kullandığınız tarayıcılarında ne kadar internet harcadığını göstermektedir.


NetWorx


Bilgisayarda kullandığınız interneti ölçmeye yarayan bir uygulamadır. Kullanmaya başlandıktan sonra tüm internet kullanım detaylarınızı ölçerek kullanıcıya bir rapor sunmaktadır. Ekrana atanan simgesi ile günlük kullandığınızı interneti kolaylıkla takip edebiliyorsunuz. NetWorx, kullandığınız interneti, günlük, haftalık ve aylık olarak ayırarak, raporlama yapıyor. Diğer uygulamalardaki gibi alarm özelliği ile de belirlediğiniz kota miktarına yaklaşıldığında uyarı da vermektedir.


3G Watchdog


Bu uygulama, telefonlarında Android işletim sistemi olan kullanıcılar için geliştirmiştir. İnterneti telefonundan yoğun olarak kullanan, kota aşımı yapmak istemeyenler için oldukça yararlı bir programdır. Programı Türkçe olarak kullanabileceğiniz gibi, aynı zamanda ücretsiz olmasından dolayı oldukça cazip bir programdır. Basit kullanımı dolayısıyla, internet kullanımlarınızı düzenli ve rahat bir şekilde takip edebileceksiniz.Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!