Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir? Yayınlanma Tarihi : 15.10.2019 15:07:14 - 2 yıl önce
454 izlenme454 okunma 0 yorum0 yorum

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?


Instagram uygulaması, kullanıcıların istedikleri bir anı kolaylıkla paylaşabildikleri oldukça popüler olan bir servis haline gelmiş durumdadır. Instagram profiliniz varsayılan olarak herkese açık bulunduğundan, yeni bir gönderi paylaştığınızda tüm dünyadaki Instagram kullanıcıları fotoğraf ve videolarınızı görebiliyor. Eğer, paylaştığınız fotoğraf ve videoları sadece takipçilerinizin görmesini istiyorsanız Instagram profil gizleme yöntemlerini uygulamanız gerekecektir.


Bilgisayardan Instagram Hesabı Gizleme


Windows için yayınlanan Instagram'da profilinizi gizlemek için ilk olarak profil sayfamıza gidiyoruz ve sağ üstte bulunan Ayarlar düğmesine tıklıyoruz.


Sol tarafta bulunan Seçenekler listesinde Hesap butonu altında bulunan Gizli Hesap seçeneğini aktif hale getiriyoruz. İşte tüm adımlar bu kadar.


Android’den Instagram Hesabı Gizleme


Instagram’ın Android uygulamasından Instagram hesabımı nasıl gizlerim diye bir sorunuz varsa yanıtını hemen verelim. İlk olarak bilgisayarda olduğu gibi profil butonuna gidiyoruz ve sağ tarafta yukarıda bulunan üç noktalı butona tıklıyoruz.


Seçenekler sayfasına geldiğimizde ise aşağı iniyoruz ve Gizli Hesap seçeneğine dokunarak hesabı gizli hale getiriyoruz. Karşınıza çıkacak olan uyarı ekranında Tamam butonuna tıkladığınız anda artık Instagram profilinizi gizli hale getirmiş olacaksınız.


Daha Eski Instagram Sürümleri İçin;


Sağ alt köşede bulunan, bizi profilimize götüren bağlantıya tıklayın. Profilimizden bilgilerin yer aldığı ekranda bulunan Profilini Düzenle başlığına tıklayın. Karşımıza gelen ekranda, alt kısımda bulunan Gizli Bilgiler butonunda bulunan, Gönderiler Gizli seçeneğinin sağındaki butonu aktif ettikten sonra karşınıza gelen bildirimde” Evet, eminim” seçeneğine tıklayın. Sonrasında hesabınızı gizli hale getirmiş olacaksınız.


iOS’tan Instagram Hesabı Gizleme


iOS cihazlarınızda Instagram'ınızı gizlemek için öncelikli olarak profil sayfamıza giriş yapıyoruz ve sağ üstteki dişli çark simgesine basıyoruz.


Açılacak olan sayfada Hesap sekmesinin alt tarafında bulunan Gizli Hesap butonunu aktif hale getirdiğimiz zaman artık profilimizi yalnızca takipçilerimizin görebileceği şekilde düzenlemiş olacağız.


 


 Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!