Instagram Fotoğraflarınızı Öne Çıkarmak için 10 Etkili Yol Nelerdir ? Yayınlanma Tarihi : 10.04.2020 00:48:21 - 1 yıl önce
409 izlenme409 okunma 0 yorum0 yorum

İnstagram Fotoğraflarınızı Öne Çıkarmak İçin 10 Etkili Yol


Instagram sosyal medya ağının en güçlü uygulamalarından biridir. Bu uygulama içerisinde sürekli yenilenen güncellemeler ile birlikte fotoğraflarınızı ön plana çıkartarak daha popüler bir kullanıcı olabilirsiniz. Bu sayede hem sosyal medyayı aktif olarak kullanabilir hem de farklı kullanıcılara ulaşarak beğeni ve yorum sayınızı arttırabilirsiniz.


Fotoğraflarınızı Ön Plana Çıkartmak İçin İzlemeniz Gereken Yollar


1-Fotoğraflarınızda Ana Konuyu Belirleyin: Belli konular üzerine yapacağınız paylaşımlar daha çok dikkat çekerek, kullanıcı sayınızı arttıracaktır. Örneğin, makyaj, alışveriş, araba ya da hobileriniz üzerine ana konu belirleyebilirsiniz.  


2- Fotoğraf ve Paylaşımlarınız İçin Gerekli Eğitim Videoları Paylaşın: Hobileriniz ya da sevdiğiniz konuları tema olarak seçerken, bu konular üzerine gerekli eğitimleri içeren videolar da fotoğraflarınızı ön plana çıkartacaktır.


3- Fotoğraf Efektlerini Kullanın: Bazen çekilen fotoğraflar her ne kadar çekici olsa da efekt konusunda bazen yetersiz kalabiliyor. Bu durumlarda uygun fotoğraf efekti veren uygulamalardan yararlanın. Bu uygulamalar hem fotoğraflarınızın daha canlı gözükmesini sağlayacak hem de fotoğraflarınızı instagram üzerinde daha da ön plana çıkartacaktır.


4- Before - After Özelliğini Kullanın: Fotoğraflarınızda öncesi ve sonrası gibi iki farklı fotoğrafı kullanmanız, fotoğraflarınızı daha ön plana çıkartacaktır. Çocukluk fotoğrafınız ile şimdiki halinizi ya da şu sıralar oldukça popüler olan spor öncesi ve sonrası fotoğrafların paylaşımı kullanıcıların dikkatini çekecektir.


5- Birbirine Bağlı Görsellik: Fotoğraflarda ve profilinizde görsel bağlantıdan yararlanın. Görsel olarak paylaşılan her fotoğraf birbirine bir zincir gibi bağlı olsun. Bir manzara fotoğrafında manzaranın size sunduğu tüm görselliği kullanın.


6- Videolarda Boomerang Kullanın: Şu sıralar oldukça popüler olan Boomerang, fotoğraflarınızın da ön planda olmasını sağlayacaktır. Mükemmel görsellik ile Boomerang uygulamasını birleştirin ve fotoğraflarınızın popülerliğini arttırın.


7- Dev Fotoğraflarınızı Tek Karede Birleştirin: Tek bir fotoğrafınızı 6 ya da 9 parçaya bölerek yükleyin. İlk bakışta kullanıcılar için anlamsız gelse de tüm fotoğraf profilinizde göründüğünde oldukça muhteşem bir görsel ortaya çıkacaktır.


8- İnstagram Uygulamasının Sunduğu Efektler: Fotoğraflarda instagram uygulamasının size sunduğu renklendirme efektlerinden yararlanmanız demek, fotoğraflarınızın oldukça çekici görünmesi anlamına gelecektir. Bu durumda fotoğraflarınız oldukça dikkat çekici bir hal alacaktır.


9- Etkili Bir Profil Fotoğrafı Seçin: Sıradan bir fotoğraf instagram uygulamasında pek dikkat çekici olmayacaktır. Bu nedenle kesinlikle profil fotoğrafınız iddialı bir fotoğraf olmalıdır. Çünkü profil fotoğrafınız ne kadar dikkat çekici olursa diğer fotoğraflarınız da o kadar ön planda olacaktır.


10- Hikaye Paylaşımlarından Yararlanın: Yenilenen uygulama ile birlikte kullanıcılar kısa video ya da fotoğrafları hikaye olarak paylaşıyor. Sizde bu özellik sayesinde fotoğraflarınızı ön plana çıkartabilirsiniz.


Fotoğraflarda Profilin Önemi


Fotoğraflarınızı ön plana çıkartmak için belli uygulamalar size yardımcı olabiliyor. Fakat belli bir noktadan sonra profilinizin de etkili bir çözüme ihtiyacı var. Profiliniz tam olarak sizi ve fotoğraflarınızı anlatmalı. Kişiler sizinle ilgili merak ettiklerinizi fotoğraflarda bulmalı ki, bu sayede fotoğraflarınız daha çok ilgi görsün.


 

Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!