iMac Pro İncelemesi Yayınlanma Tarihi : 06.11.2019 12:00:32 - 2 yıl önce
312 izlenme312 okunma 0 yorum0 yorum

iMac Pro İncelemesi


Çekici, klasik bir tasarıma sahip olmaktadır. Monitörün etrafında düz ekranlı bir cihaz yanılsaması yaratmak üzere ustura benzeri ince kenarlar vardır, ancak iç kısımların çoğu arka taraftaki hafifçe şişen bir karnın içinde gizlenmiştir.


İnce değişen kalınlıklarda tek bir bükülmüş alüminyumdan yapılmış ve sağlam tutacak akıllıca basit bir kesme özelliğine sahip olan, sağlamlaştırılmış kat ve minimalist stüdyo görünümüne sahiptir. Güç kablosu düzenli ve sıkışmış halde olduğunu da söylemeden geçmemek gerekiyor. Hafif (9.7kg) veya taşınabilir bir cihazla karıştırılmamasına rağmen, iMac Pro'nun dengesi ve şekli şaşırtıcı derecede kolaydır ve başka bir odaya geçişlerde sıkıntı yaşamazsınız.


Tasarım


Apple, Mac Pro'ya bağımlı yaratıcı ve tasarım topluluğunun mea culpa'sında makinenin termal tasarımının yetersiz olduğunu ve bu sayede yükseltmenin imkânsız olduğunu belirtmektedir. Şirket, endüstrinin birden fazla GPU yönünde hareket etmesini beklerken, eğilim aslında daha fazla ısı üreten ve Mac Pro'nun çöp kutusu tasarımının termal olarak baş edemediği daha büyük tekli olan GPU'lara yöneliktir.


IMac Pro'nın böyle bir sorunu olmamalıdır. Apple, 27 inç iMac'e göre yüzde 75 daha fazla hava akışı ve yüzde 80 daha fazla sistem termal kapasitesi sunduğunu belirtmektedir.


Girişler


iMac Pro, arkada yuvarlak portlardan oluşan sağlam bir bankaya sahiptir. Dört adet USB 3 ve Thunderbolt 3 / USB-C. Bu bakımdan 27 inç iMac ile çöp tenekesi Mac Pro arasında durmaktadır.


Pro'nun yüzey kısmında dört adet mikrofon bulunmaktadır. Biri üst kenarda, FaceTime fotoğraf makinesinin hemen üstünde (örneğin 2015 iMac'de), kameranın iki tarafında biri arkada bulunmaktadır. 2017'in iMac'inde alt kenarda sadece bir tane vardı.


Ekran


Ekran, 2017 iMac serisinden daha büyük olan Retina 5K 27in ünitesiyle aynı olmaktadır. Bu, 5120 x 2880'lık bir çözünürlük, bir milyar renk için destek talep edildiği ve 500 nite parlaklık olduğu anlamına geliyor. Nesnel olarak bakmak gerekirse ekran; canlı ve parlak görünümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.


Adobe'nin hareketli içerik oluşturanlar için daha fazla olduğunu düşünürseniz, RGB renk alanından ziyade Apple'ı P3 renk alanına (dijital sinemada kullanıldığı gibi) hizalamanın daha mantıklı olduğu belirtilmektedir.Kategoriler :   TEKNOLOJİ Etiketler : iMac ProiMac Pro özellikleriiMac Pro nediriMac Pro önizleme Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!