Hayvan Motifli Lif Örnekleri ve Yapılışı Yayınlanma Tarihi : 28.09.2020 01:11:16 - 7 ay önce
87 izlenme87 okunma 0 yorum0 yorum

Hayvan Motifli Lif Örnekleri ve Yapılışı


Örgü örmeyi seven kadınlar için en basit olan ve de en fazla ördükleri modellerden biri de lif örnekleridir. Bu modelleri isterseniz tığ ile isterseniz şiş ile örebilirsiniz. Bu modellerden biride hayvan motifli olanlar. Hayvan motifli lif modelleri yapılırken, motifler örgülerin içinde kalacak şekilde örülür. Belirli örneklerle köpek, baykuş, balık, civciv, kedi, uğur böceği, ördek, yengeç, kuğu, tavuk, kuş gibi hayvanları motiflerinizde kullanabilirsiniz. Küçük yaştaki çocuklar genellikle banyo yapmaktan pek hoşlanmazlar, yapacağınız hayvan motifli lifler ile çocuklarınız için banyo saatlerini keyifli hale getirebilirsiniz.


Hayvan motifli lif örneklerini yaparken tığ ya da şiş hangi teknikte iyiyseniz onu tercih edebilirsiniz. Hayvan motifli lif örneklerinde en çok yapılan modeller, uğur böceği modeli, balık modeli, kurbağa modeli tarzında motiflerdir. Bu gibi örnekleri çocuklarınıza, çevrenizdeki kişilere, hediyelik olarak renk renk motif motif yapabilirsiniz.


Hayvan Motifli Lif Örnekleri Yapılışı;


En çok tercih edilen hayvan motifli lif örnekleri ve yapılışı;


Hayvan motifli lif örnekleri ve yapılışlarında modelin renklerine dikkat etmeli ve uygun renkleri seçerek motifinizi uygulayabilirsiniz. Değişik ve birbiriyle kombinasyon oluşturmayan renkler tercih ederseniz yapmak istediğiniz motiften uzaklaşabilirsiniz. Bir başka önemli detay ise motifi yaparken sık ve geniş örme uygulamasına dikkat ederseniz daha iyi bir sonuç elde edeceksiniz.


Civcivli lif motifi; öncelikle 4 adet zincir çekip bir tane halka oluşturun, bu halkanın içerisine 3 defa batıp bir tane fıstık oluşturun. Yaptığınızı fıstığın üzerine 3 defa daha batıp yeni bir fıstık oluşturun, bu şekilde yaparak toplamda 23 tane fıstık elde etmelisiniz. 3 sırayı düz ördükten sonra hayvan figürünü yapmakta sıra. Renginizi seçin ve de civcivin ayaklarını yapmaya başlayın. Civcivin ayaklarında bir koyu renk ayak yaptıktan sonra aralarına düz renk koyuyorsunuz. İlk ayaktan sonra ikinci ayağı yapıyorsunuz. Üst sıraya geçtiğinizde civcivin gövde kısmını yapıyorsunuz. Gövde için 5 tane sarı renkte yıldız yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde devam ederek civciv motifli lifiniz hazır olacaktır.Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : lif modellerideyişik model örnekleri Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!