Hacamat Nedir? Yayınlanma Tarihi : 29.09.2020 22:54:24 - 7 ay önce
223 izlenme223 okunma 0 yorum0 yorum

Hacamat Nedir?


Hacamat dini bir sağlık seçeneği olarak son günlerde fazlaca adını duyduğumuz bir tedavi yöntemidir. Şuanda ki şartlarda biraz maddi kazanç sağlamak üzere şekil değiştirmiş olan hacamatın Hz. Muhammed Peygamber zamanında yapıldığı rivayet edilir. Kendisinin de yaptırdığı ve yapılmasını tavsiye ettiği ve bazı kaynaklara göre Miraç’a yükseldiği zaman kendisine bildirildiği söylenir.


Hacamat Ne İçin Yapılır?


Hacamat, vücuttaki pis kanı dışarı atmak için yapılır. Taze kanın dolaşımının hızlanmasını sağlar. Bu sayede kandaki değerler tazelenir ve vücutta hızlı bir akım başlar.


Hacamat Nasıl Yapılır?


Hacamat derinin üstüne küçük kesikler atarak yapılır. Yaptırmak istediğiniz bölgeye öncelikle küçük plastik bir şişenin içine pamukla ateş yakılarak koyulur ve oradaki derinin küçük bir beze gibi toplanması sağlanır. Eskiden “bardak çekmek” olarak bilinen işlemle aynıdır. Çekilen bölgede oluşan bezenin üzerine jilet ile ince ince küçük çizikler atılır ve plastik şişe tekrar kapatılır. Maalesef sosyal medyada bazı videolar izliyoruz.


Hacamat dolayısı ile kan revan içinde kalan insanlar görüyoruz. Hacamatta böyle bir şey asla söz konusu değildir. Bunlar tamamen uydurma haberlerdir. Hacamatta vücudunuzdan atılan kan bir yemek kaşığını fazla değildir ve bu kan sıvı akışkan değildir. Tamamen bir yaradan atılan kabuk gibi koyu, kirli, tortu halindedir. Derinin altındaki kılcal damarlarda birikmiş olan ve dolaşımı yavaşlatan tortuların atılmasını sağlar.


Doğru Hacamat Nasıl Olur?


Bir moda haline gelen hacamat maddi kazanç sağlamak üzere yapılan insanlar tarafından doğru zamanlarda yapılmamaktadır. Aslında hacamatın yılda 1 kere ve ilkbahar zamanında yapılması gerekir. hacamat yaptırmadan 3 gün öncesinde süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri tüketimi yapılmamalıdır.Hacamat aç karnına yapılmalıdır. Hacamat yaptırdığınız gün ve ertesi gün banyo yapılmamalıdır. Hacamat yapıldın sonraki 3 gün boyunca da süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri tüketilmemelidir. Buradaki amaç tamamen kanın hızlı dolaşımını sağlamaktır.


 Kategoriler :   SAĞLIK Etiketler : hacamat nedirhamat ne işe yarar Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!