Google Seo Teknikeri Yayınlanma Tarihi : 27.09.2019 20:58:13 - 2 yıl önce
360 izlenme360 okunma 0 yorum0 yorum

Google Seo Teknikeri


SEO (Search Engine Optimization) kısaltmasıyla bilinen, atama motoru ile ilgili işlemlerde ilgili web sitelerini kolay bir şekilde tarama yapmak için uygulanan tekniklerdir.


Google Seo İle Web Sitesini İlgi Çekici Hale Getirmek İçin Uygulanması Gereken Teknikler Nelerdir?


E ticaretin ve online işlemlerin önem kazandığı günümüzde, tanıtım önem taşımaktadır. Bu sebeple Google seo hizmetleri, ilgili ürün tanıtımı yaparak, geniş kitleye ulaşma çabası içerisinde olmaktadır. Kişilerin Google seo teknikleri kullanarak geniş kitleye ulaşması için gerekli teknikler nelerdir maddeler halinde sıralayacağız.


Web Site Revizyonu Yapılmalıdır


Web sitenin içeriğinde bulunan tüm içeriği revize edilerek Google’da index olan içeriği, Google sıralamasında en üst sıralara taşımak için, web sitesine yenilik katılmalıdır.


İçerik Revize Yöntemi: Kendi blog veya web sitesi içerisine bilgi ağırlıklı grafik türü ve infografik ekleyip web sitesini ilginç hale getirerek, daha fazla kitleye ulaşılabilir. Ayrıca fazla grafik bilgisine sahip olmadan da web sitesine grafik ekleme imkanı bulunmaktadır.


Web Site Diyeti


Ağır çalışan web sitesinin hızlı açılmasını sağlamak için yapılması gereken bazı yöntemler bulunmaktadır, Google seo teknikleri bu yöntemler nelerdir açıklamaya çalışalım.  • web sitesi hostingini yurtdışından, bulunduğunuz ortama taşımak,

  • CSS ve HTML dosyaları Gzip metodu ile sıkıştırma yaparak,

  • web sitesinde bulunan resim ve fotoğraf dosyasının boyutlarının görsel çözünürlüğü bozmadan azaltmak için, çok iyi photoshop ve grafik tasarım programını kullanmayı bilmek gerekiyor.


Link Detoks


Web sitesinde bulunan dış bağlantılar, web sitesinin arama motorundaki sıralamasına büyük etki meydana getirdiği konusunda yanlış bir algı olmaktadır. Doğrusunu yapmak için, web sitesine gelen herhangi bir bağlantının riskli olup olmadığını, Moz research tools yöntemi ile riskli olan bağlantılarını öğrenerek, web sitesini düşük nitelikli bağlantılardan arındırmak gerekir.


Voice Search (Sesli Arama):


Yapılan araştırmaya göre, ileriki yılarda aramaların, çoğunlukla mobil cihazlarda yapılacağı yönünde olmaktadır. Teknoloji geliştikçe, insanlar daha kolay olanı seçip fazla enerji harcamak istemez. Araştırmaya göre Google seo teknikleri gelecekte insanlar cep telefonu üzerinden artık yazarak değil; konuşarak arama yapacağını gösteriyor. Sesli arama optimizasyonu sektörel bazda konuşma yaparak, site içeriğine soru cevap şekline geliştiriliyor.Kategoriler :   GOOGLE Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!