Google Play Store Çalışmıyor İse Ne Yapmalı? Yayınlanma Tarihi : 29.10.2020 15:06:31 - 6 ay önce
195 izlenme195 okunma 1 yorum1 yorum

Google Play Store Çalışmıyor İse Ne Yapmalı?


Google Play Store Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlara has içerik indirilebilecek markettir. Yani birçok telefonda android işletim sistemi bulunduğundan birçok insan Google Play Store’yi genel anlamda kullandığını söyleyebiliriz. Google play markette müzikten tutunda oyun ve kitaplara kadar birçok kategori incelemekle birlikte mobil cihazınıza ücretli veya ücretsiz bir şekilde bu uygulamaları indirebiliyorsunuz. Ancak elektronik cihazlar, yazılımlar da dahil olmak üzere, ürün her ne olursa olsun bazı anlarda hata verebilmektedir. Bu hataların birçok sebebi olabilir örnek verecek olursak telefonunuzun ayarlarında kaynaklı olabilir ya da uygulama güncelleme gerektiriyor olabilir ve daha birçok sebebi olabilir.


Uygulama İndirmek İstiyorum İndirme Başlatılamıyor


Sıkça rastlanan hataların başında gelen bir hata türüdür, Uygulama indirmek istendiğinde yükleme çubuğu olduğu yerde dönüp durur ancak her ne kadar bekleseniz de indirme işlemi bir türlü başlamaz ve gerçekleşmez. Bu tür bir hata ile karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şey internet bağlantınızın, Wi-fi ya da mobil veri bağlantınızın açık olduğundan emin olmak için kontrolünü sağlayın. Daha sonrasında sorunun hala devam etmesi halindedir.


Telefonunuzu kapatıp ve yeniden başlatmayı deneyin. Tüm bunları tamamladıktan sonra sorununuz %80 oranında çözülecektir. Ancak hala çözülmediyse sorun muhtemelen başka bir sebepten kaynaklıdır. Bu durumda size en yakın telefoncuya giderek oradan yardım talep edebilirsiniz.


Google Play Store Hata Kodu


Google Play’den indirme işlemi yapacağınız sırada ya da ilk girişi sağladığınız anda hata kodu şeklinde bir bildiri alıyorsanız. Bu muhtemelen telefon hafızanızın (bellek), dolu olduğunu ifade eder. Ya da ikinci bir ihtimal olan güncelleştirmelerinizin eksikliğini belirtmektedir. Telefonunuzun güncelleştirmesini gerçekleştirip, telefonunuzun dahili hafıza kontrolünü yapıp gerekli yeri açtıktan sonra yeniden Play Store’ye giriş yapmayı deneyebilirsiniz.


 Kategoriler :   GOOGLE Oylama :
YENİLMEZ

YENİLMEZ
F41jmk