Google Optimizasyon Yayınlanma Tarihi : 27.09.2019 21:07:38 - 2 yıl önce
342 izlenme342 okunma 0 yorum0 yorum

Google Optimizasyon


Bir web sitesi sahibi olmak kadar önemli olan bir diğer husus web sitesinin daha büyük kitlelere hitap etmesini sağlamaktır. Reklam almak ya da web sitesinin reklamını yapmak bir seçenek olabileceği gibi zorlu bir süreçtir. Google SEO olarak da bilinen arama motoru optimizasyonu web sitesinin reklam almadan ön sıralarda kullanıcıya ulaşmasını sağlamaktadır. Arama motorlarında sıradan bir arama sonucunda her sayfada 10 adet sonuç yayınlanır. Google Optimizasyon bu arama sonucunda istenilen web sitesinin arama sonuçları içerisindeki sıralamasını değiştirmeyi sağlayacak işlemleri içeren bir uygulamadır. Arama motorlarında aranan bir kelime sonucunda çıkan ilk sayfa genellikle kullanıcının aradığını bulmasını sağlamakta ve diğer sayfalara geçişi engellemektedir. Web sitesi sahipleri daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflediği için Search Engine Optimization ( Google SEO) adımlarını takip etmelidir.


Google optimizasyon nasıl uygulanır?  • Öncelikle arama motorunda kullanıcıların yazarak arama yapacağı kelimelere yoğunlaşmak gerekir. Web sitesinin içeriğine uygun en doğru kelime anahtar kelime olarak kullanılırsa aramalarda ön sıralar geçmek kolaylaşacaktır.

  • Web sitesinin içine girildiğinde kullanıcıya bir daha ziyaret etmek için bir sebep verilmelidir. Dikkat çekici ve doyurucu bir web sitesi kullanıcısını tekrar çağırır ve bu da arama motorlarında ziyaret sayısına göre ön sıralar çıkmayı sağlar. Güncel ve zengin olması bu açıdan çok önemlidir.

  • Anahtar kelime kadar web sitesinin adı da çok önemlidir. Kullanılan anahtar kelimeleri içeren bir web sitesi adı aramalarda ön sıralara çıkmayı kolaylaştıracaktır.

  • URL şemalarının makineler ve insanlar tarafından kolay anlaşılabilir yapıda olması önemlidir.

  • Web sitesinin içeriği kadar önemli bir diğer nokta da başlık metnidir. Anahtar kelimeleri fazla olmamak kaydı ile içeren bir başlık web sitesinin ön sıralarda yer almasını sağlayabilir.

  • Site içi linkler ve hedef kitle insan olduğu için görsellik açısından zengin bir yapı ile Google Optimizasyon işlemleri gerçekleşmiş olur.


 Kategoriler :   GOOGLE Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!