Google, Kötü Niyetli Uygulamalar İçin Play Store Yayınlanma Tarihi : 06.11.2019 12:02:26 - 1 yıl önce
480 izlenme480 okunma 0 yorum0 yorum

Google, Kötü Niyetli Uygulamalar İçin Play Store


Google, uygulama mağazası olan Play Store’da kötü niyetli uygulamalardan arındırmak için 2017'de 700. 000'den fazla uygulamayı silerek adeta temizlik yaptı. Bir çok kullanıcının dikkatini çeken bu temizlik için Google Play Store ürün yöneticisi Andrew Ahn açıklamalarda bulundu. Bu uygulamanın kötü niyetli uygulamalara engel olduğu bilinmektedir.


GOOGLE PLAY'DAN UYGULAMA KIYIMI.
Ürün Yöneticisi olan Ahn'ın açıklamalarına göre geçen senede Google, firmanın politikalarını ihlal eden 700.000'den fazla uygulamayı mağazadan kaldırmıştır bulunmakta ve bu sayı 2016'dakinden %70 daha fazla.


"KÖTÜ İÇERİKLİ UYGULAMALAR REDDEDİLDİ"
Andrew Ahn’ın söylediği ise : "Sadece daha fazla kötü uygulamayı kaldırmakla kalmadık, onları daha erken bir aşamada tanımlayıp yakalamayı başardık. Hatta, kötü niyetli içerik içeren uygulamaların %90'ı, daha kimse onları yükleme fırsatı bulamadan tanımlandı ve reddedildi. " diyerek bir çok Android kullanıcısının içine su serpti.
"KÖTÜ NİYETLİ UYGULAMA GELİŞTİRİCİLERİ DURDURMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Bunun ile birlikte Play Storeda ürün yöneticisi olan Andrew Ahn, 75.000'den fazla zararlı uygulama geliştiriciyi de daha iyi denetleme şekilleri ile ortadan kaldırmak istediklerini ve kötü niyetli yazılım geliştiricilerin yeni hesap oluşturarak yeni bir seri kötü uygulama yayınlanmasını zorlaştırdıkları ve imkansız hale getirmek istediklerini söyledi. Bu şekilde sürüm içinde güvenilirliği korumaya çalıştıkları belirtirli.
Silinen uygulamalar şu kategorilerde bulunuyor:
Kopyalar, Uygunsuz İçerikler, Potansiyel Olarak Zararlı Uygulamalar, Cinsel İçerikli Uygulamalar.Kategoriler :   TEKNOLOJİ Etiketler : play store kötü niyetli uygulamalarplay storegoogle kötü niyetli uygulamalar neler Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!