Google Haritalar'da Listeler Nasıl Oluşturulur ve Paylaşılır? Yayınlanma Tarihi : 15.10.2019 14:18:20 - 2 yıl önce
425 izlenme425 okunma 0 yorum0 yorum

Google Haritalar'da Listeler Nasıl Oluşturulur ve Paylaşılır?


Neredeyse bütün akıllı telefon sahibi kullanıcıların telefonlarında yer alan Google Harita uygulaması hayatı kolaylaştırmak ve planlamak için gerekli olan uygulamaların başında gelir. Bu uygulama sayesinde gitmek istediğiniz yeri harita üzerinden bulabiliyor ve anlık olarak yollardaki trafik durumunu gözlemleyebiliyorsunuz. Bu uygulamaya gelen yeni bir özellik sayesinde Google Haritalar'da Listeler oluşturabiliyor, seyahat etmek istediğinizde gidebileceğiniz yerleri, ev ve iş adreslerinizi listenize ekleyebiliyor, trafik bilgilerini gideceğiniz yere göre anlık olarak görebiliyorsunuz.


Liste Oluşturarak Hayatınızı Kolaylaştırın


Uygulama üzerinden liste oluşturarak, sık sık tercih ettiğiniz restoranları, marketleri, parkları ve bunlar gibi birçok yeri listeleyip, mekanların yerlerini arayarak zaman kaybetmek yerine bir tıkla haritanızda görüp kolaylıkla gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Uygulama içinde başka kullanıcıları görerek gideceğiniz yer hakkındaki yorumları takip edebilir kararınızı buna göre verebilirsiniz.


Google Haritalar'da Liste Oluşturma


İlk olarak Google Haritalar uygulamasını açın ve 'Arama' bölümüne giriş yaparak gitmek istediğiniz yerin adını yazın. Konum bilgilerine ulaşmak için ekranı yukarı kaydırın ve karşınıza çıkan 'Kaydet' butonuna tıklayın. Konumu listenize eklemek istiyorsanız, daha önceden var olan bir listeniz var ise o listeyi seçebilir, henüz liste oluşturmamış iseniz yeni bir liste oluşturabilirsiniz. Yeni liste oluşturmak için ekranda bulunan 'Yeni Liste' seçeneğini seçmeniz yeterli olacak. Listenize istediğiniz ismi vererek uygulamanızda kendinize yeni bir liste oluşturmuş olacaksınız. Eklemiş olduğunuz yeni listeye birçok yeri eklemeniz mümkün. Bunun için arama kutusundaki 'Hamburger' seçeneğine dokunun ve 'Yerleriniz' seçeneğini seçin. Daha sonra, ekranı kaydırın ve 'Kaydedilenler' bölümüne geçerek yeni oluşturduğunu listeyi seçin. Ekranın altında bulunan '+' işaretine tıklayın ve karşınıza çıkan arama kutusundan listeye eklemek istediğiniz yerin adını yazın ve kaydedin.


Oluşturulan Liste Nasıl Paylaşılır?


Listenizi oluşturdunuz ve paylaşmak istiyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirmek de liste oluşturmak kadar çok basit. Bunun için arama kutusunda bulunan 'Hamburger' seçeneğini seçin ve 'Yerleriniz' seçeneğine tıklayın. Yine ekranı kaydırın ve 'Kaydedilenler' seçeneğini seçin. Paylaşmak istediğiniz listeyi seçerek ekranın üst köşesinde bulunan 'Paylaş' butonunu seçerek 'Devam' seçeneğine tıklayın. Listenizi paylaşmak istediğiniz sosyal medya aracını seçerek paylaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Listeniz diğer kullanıcılar tarafından görülebilir hale getirmek istiyorsanız, üst köşede bulunan üç noktalı butona tıklayın ve 'Paylaşım Seçenekleri' kısmını seçin. Karşınıza çıkan ekranda bulunan seçenekler arasında 'Herkese Açık' kısmını tıklayarak listenizi diğer kullanıcılar tarafından görülebilir yapabilirsiniz.


 Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!