Google Drive 16 GB Depolama Hakkı İle Anılarınızı Biriktirin Yayınlanma Tarihi : 23.10.2019 21:31:26 - 2 yıl önce
742 izlenme742 okunma 0 yorum0 yorum

Google Drive 16 GB Depolama Hakkı İle Anılarınızı Biriktirin

 

Google'nin en güzel uygulamalarından birisi olarak bilinen resim ve dosya depolama yeri olan drive bu sene kullanıcıları şaşırtan bir alan hediye ediyor. Toplamda 16 GB depolama hafızasına sahip olan drive sayesinde işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yapacak üstelik android telefonlarınızda fazla yer kaplayan resimlerinizi ,videolarınızı direk olarak Google'nin uygulaması olan drivere yükleyebileyeceksiniz. Şüphesiz herkes en çok anılarını depolamak ister fakat bazen küçük talihsizlikler yaşanabilir. Telefonun çalınması,hard disk yerinin bozulması telefonun RAM yerinin yetersiz olması kısacası aldığınız hafıza kartına rağmen yeterli alan yok uyarısı bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.

 

Bir dünya markası olan Google'nin Gmail sistemi sayesinde bu uygulamayı akıllı telefonlarınıza direk olarak indirebilir yetersiz hafıza uyarısından kurtulabilirsiniz. Anılarınızı biriktirmek ve yüzde yüz korunmasını sağlayabilirsiniz. Bütün bunlara etken olan Google'nin gerçekten yeri ve önemi oldukça büyüktür. Üstün bir başarı sağlayan Google yeni uygulamalarında sınır tanımıyor böylece kitlesini en yüksek seviyeye ulaştırarak diğer arama motorlarında ve uygulamalarında farkını ortaya seriyor. Bu güzel tasarımlar ve kullanıcılara sunulan birbirinden fazla depolama ve kullanım alanı sayesinde Google marka olmayı sürdürüyor. Google Drive 16 GB depolama hakkı ile anılarınızı biriktirin. Bunun için yapmanız gereken öncelikle Gmail hesabı oluşturmanızdır.

 

 

Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

 

Google arama motoruna sadece Gmail yazmanız yeterli olacaktır. Hemen gmail'in sol üst kısmında oturum aç ya da yeni hesap oluştur kısmı ile karşılaşacaksınız. Eğer bir Gmail hesabınız var ise direk adresinize giriş yaparak Google Drive uygulamasından kesintisiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Eğer bir Gmail hesabınız yok ise başvuru formuna geçerli iletişim bilgilerinizi sırası ile yazın. Sizden bu hesabı onaylamanıza yardımcı olacak iki güvenlik hesabı isteyeceklerdir. Biri bir önce ki email adresinizdir. Bu adresi zor durumlarda kurtarma e-postası olarak kullanacak hesap işlemlerinizde yeniden aktifleştirmek için Google kurtarma e-mailinizi sizden isteyecek ve doğrulama kodu isteyecektir.Daha sonra aktif ettiğiniz diğer hesabınız size diğer işlemleri sorunsuz bir şekilde yapma olanağı tanıyacaktır. Gmail hesabında bir diğer güvenlik sistemi ise iletişim numaranızdır. Google her durumda sizden onay kodu isteyecek ve robot olmadığınıza dair onayı sunacaktır. Üstelik telefon güvenliği sayesinde kimse hesabınıza erişemeyecek Google bu konuda gerekli talimatları size en iyi şekilde aktaracaktır. Gmail hesabınızı oluşturduktan sonra Google'nin neredeyse tüm uygulamalarına direk olarak erişme hakkına sahip olacaksınız. Dilediğiniz anda Blogger hesabı,Google sitesi,mesajlaşma,işinizi büyütmek için Adsense ve reklam kalitesini arttırmak için Google AdWords siteminden Gmail aracılığı ile yararlanacak Google'nin size uygun gördüğü kimlik ile iş hayatınızda ve kariyerinizde de başarılara sahip olacaksınız. Gmail hesabının ayrıcalığı oldukça fazladır.

 

Drive Depolaması Yüzde Yüz Koruyor Mu ?

 

Google'nin sağladığı Drive 16.GB uygulamasında yeterli depolama ve istediğiniz kadar video resim ekleme hakkına sahip oluyorsunuz. Fakat kullanıcıların en çok sorduğu soru bu alanda verilerin yeterli bir şekilde korunup korunmamasıdır. Resimlerinizin silinmesinden korkuyor olabilirsiniz. Fakat Google kaliteli hizmeti sayesinde size özel ne varsa koruma altına alıyor ve ömür boyu size bu anıları saklama alanı sağlıyor. Bu sayede resim ve videolarınızın uzun yıllar Google Drive sayesinde korunmasına aracı oluyorsunuz. Çeşitli hesap işlemlerinize katkıda bulunan Gmail'in bu özelliklerini saymakla bitiremeyiz. Aklınızın durduğu özellikler ve yeniliğin habercisi olan tasarımları sayesinde Google marka kimliği altında çok sevilen bir kimlik olamayı başardı. Sizlerde Google hizmetleri ile hayat bakışınızı değiştirebilir,yaşam kalitenizi Google hizmetleri sayesinde yön verebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız Drive depolama alanı hakkında doğru bilgileri sizlere sunduk. Umarız aklınıza takılan Drive depolama sorularına en kesin cevapları almışsınızdır. Gmail kullanıcısı olanlar bu konuda oldukça şanslıdırlar. Teknolojinin devri Google yeniliğe doymuyor.

Google Drive İçin bu linkten detaylı bilgileri alabilirsiniz : Support.google.com


Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!