Google Algoritma Güncellemeleri Yayınlanma Tarihi : 27.09.2019 20:59:35 - 2 yıl önce
587 izlenme587 okunma 0 yorum0 yorum

Google Algoritma Güncellemeleri


Algoritma kelime anlamı açısından matematiksel işlemlerin yapılışı anında izlenilen yol anlamına geliyor. “Google Algoritması” terimleri, ilk etapta matematik biliminin bir formülü olarak durabilir. Fakat burada yer alan algoritma kelimesi belirli zamanlarda Google tarafından açıklanmış olan tek parça kod dizinlerine verilen isim olarak bildiriliyor. Tüm yapılarının kodlarının açıklanma olanağı mümkün olmadığından Google, belirli bir dönemlerde Google algoritma güncellemeleri altında SEO (anahtar kelime) kriterlerini oluşturan kodlar şeklinde yayınlanıyor. Firmaların temel amacı başarılı olan sitelerin diğer sitelerden ön sıralara gelmesini sağlamak oluyor. Haksız bir şekilde ortaya çıkan rekabetin ortadan kalkması için, webmaster kişilerinin Google algoritma şekillerine göre hareket etmelerini sağlamış oluyor.


Algoritmaların Etkileri


Panda Güncellemesi adı altında olan sistem: Algoritmik bir nesne içeren önemli bir Panda güncellemesinin duyurusunu yapan Google bu güncelleme hakkında detaylı bilgi verdi. Kişilerin aramaların % 4-6’sının etkileneceğini tahmin ediyorlar.


Penguen Güncellemeleri


Penguen Güncelleme sistemleri: Backlinkleri hedef alarak güncelleme işlemlerini amaçlayan ve içerik belirtilmeyen backlink sistemlerini belirleyerek hangi amaçlara hizmet ettiklerini tespit etmeyi amaçlamıştır. Güncellemelerin gelmesiyle transparent, toksik vb backlink kavramları hayatımıza girmiş bulunuyor.


Sinek Kuşu ve DMCA Güncelleme İşlemleri


Sinek Kuşu Güncellemesi: Kullanıcıların yaşadıkları deneyimleri geliştirmeyi amaçlayan güncelleme, kullananların kolay bir şekilde arama sonuçlarına ulaşmalarını sağlamış bulunuyor. Ayrıca detaylı aramaları da yapabiliyor. DMCA Sistem Güncellemesi: Telif hakkı ihlalleri yapan İnternet sitelerinin cezalandırılma işlemleri için var edilen bir sistemdir.


Zebra Sistem Güncelleme İşlemleri


Google bu algoritma işlemini e-ticaret sitelerinde yapılan dolandırıcılık işlemlerinde kullanıcılara karşı bir güven vermeyen ve çöp adı altında isimlendirilen e-ticaret sitelerinin önüne geçerek, dolandırıcılık işlemlerini önlemek için yapılan bir sistemdir. Tüm bu güncelleme işlemleri İnternet ortamında yer alan kişilerin ve sitelerin güvenliği için yazılan ve oldukça yararlı olan bir sistemler bütünüdür.Kategoriler :   GOOGLE Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!