Erken Yaşta Cilt Kırışıklıkları Yayınlanma Tarihi : 07.10.2019 01:39:59 - 2 yıl önce
313 izlenme313 okunma 0 yorum0 yorum

Erken Yaşta Cilt Kırışıklıkları


Cilt kırışıklıkları yaş ilerledikçe vücudun kendisini yenilemesi ve onarması güçleşir. Bunun içinde vücut kendini yenileyemediği için doku kaybı olur ve cilt kırışır. Ancak erken yaşta olan cilt kırışıklıkları genellikle genetik bir hastalık olabilmektedir.


Erken yaşta cilt kırışıklıklarına yakalanmak gerçekten kötü bir durum olabilir. Cilt genellikle insanların en çok değer verdikleri şeylerden biri olabilmektedir ve erken yaşta buna yakalanmak çok rahatsız edici bir durumdur. Ama bunun bir sürü nedeni olabilir yani genetik faktörlerde etkilidir ancak vücudun dokusuna zarar veren etkilerden kaçınmaz iseniz bu duruma yakalanmak kaçınılmazdır.


Cilt Kırışıklığı İçin Önlemler


Cildinizi korumak için alabileceğiniz önlemler şunlardır:


Güneş Yanmalarına Karşı Tedbirli Olmak: Vücutta D vitamini salgılamak ya da bronzlaşmak için güneşlenir ve rahatlarız ancak bir süre vardır bu süreyi aşarsak vücut zarar görmeye ve dokuların ölmesine neden olabilir. Bu yüzden cildinizi korumak için güneş kremleri alabilir ya da vücudunuzu güneşin zararlı ışınlarından korumak için özel kremler alabilirsiniz.


Kilo Alma ve Verme: Kilo almak ve vermek dokuları esnetir genişletir ve dokuların derinin oynamasını sağlar. Bu ise çok olumsuz bir şekilde geri döner mesela aşırı kilo alıp sonra bir anda vermeye çalışan bir insanın cildi gerçekten zarar görmüş olabilir. Çünkü ani kilo değişimleri ciltte kırışıklık sarkmalar ve daha kötü etkileri olabilmektedir. Ancak bunun yerine kilo alan bir insanın yavaş ve düzenli bir şekilde kilo vermesi o kişinin hem sağlığını korumasına yardımcı olur hem de cildiyle ilgili çok fazla sıkıntı yaşamaz bu yüzden kilo almaya ve vermeye dikkat etmek gerekir.


Beslenme: Beslenme her konuda çok önemlidir yediğiniz yemekler ve içtiğiniz sıvılar gerçekten vücudunuzu cildinizi çok etkiler, bu yüzden beslenmenizi düzgün ve sağlıklı yaptığınızdan emin olun.


Düzenli Egzersiz ve Spor: Düzenli spor ve egzersiz yapmak dokularınızı ve cildinizi sağlıklı tutacağı gibi vücudunuzu da dinç ve sağlıklı tutar. Bu yüzden spor ve egzersiz cildiniz için çok önemlidir.


Uyku: Cildinizi ve sağlığını düşünen biriyseniz düzenli uyku gerçekten çok önemlidir. Düzenli uyku vücudun kendisini yenilemesine olanak sağlar ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!