En Sık Karşılaşılan Google Chrome Hataları ve Çözümleri Yayınlanma Tarihi : 07.10.2019 22:12:11 - 2 yıl önce
1430 izlenme1430 okunma 0 yorum0 yorum

En Sık Karşılaşılan Google Chrome Hataları Ve Çözümleri


Google Chrome popüler bir web tarayıcısıdır ancak açılmıyor, geç açılıyor, donma vb. Sorunlar zaman zaman oluşabilir. Bu blog yayınında, Google Chrome tarayıcısında sık karşılaşılan sorunlardan ve çözümlerden söz ediyoruz.


Hem masaüstü hem de mobil platformda en aktif kullanıcıları olan Google Chrome, sorunsuz bir tarayıcıdır, ancak bazen sekmeleri dondurma, web sayfalarını kilitleme veya profilimizi çökertme gibi sorunlarla bizi yalnız bırakabilir. Eğer çalışıyorsak, diziyi / filmleri izliyorsak, eğlencenin yarı yarıya kesilmesini sağlayan bu sorunları toplamalıyız diyoruz. Chrome'da en yaygın hatalar ve çözümler şunlardır:


Google Chrome Açılmıyor Sorunu ve Çözünürlüğü:


Google Chrome sürekli olarak güncellenir, ancak ara sıra açılmamalı, kilitlenmemeli, dondurulmamalıdır. Sorunlarla karşı karşıya olabiliriz. Bu soruna rastlayan kullanıcı sayısı çok yüksek; Google'da arama yapmayı başlattığınız da, "Google eğer ki açılmıyor ise", "Google Chrome geç açılıyor", "Google Chrome onu tıklıyor" ve "Google Chrome zorlanıyor" gibi pek çok soru ile karşılaşıyorsunuz Açık "Google Chrome kilitliyse veya açılmazsa, sorunu çözmek için nasıl gideceksiniz? Aşağıda, denemek için birkaç yol bulabilirsiniz:


Belleğe yer açın: Hata mesajının görüntülendiği sekme haricindeki tüm sekmeleri kapatın. Çalışmakta olan diğer programlardan ve uygulamalardan çıkın ve bir dosyayı indirirken indirme işlemini duraklatın. Hiç kullanmadığınız Chrome uzantılarını yükleyin ve kaldırın. Son olarak, hatanın gösterildiği sekmeyi yenileyin.


Google Chrome Uzantıları Nasıl Kurulur ve Kaldırılır?


Chrome'u ve bilgisayarınızı yeniden başlatın: Genelde Türk yöntemi olarak bilinen "yakın açık" yöntemin uygulanmasından zarar gelmez. Chrome'dan çıkın ve yeniden başlatın ve ardından "sayfayı tekrar yüklemeyi" deneyin. Mobil cihazınızda iPhone'unuzun ana ekran düğmesini iki kez hafifçe vurun; Uygulamaları açmak ve Chrome'u kapatmak için Android için sanal düğmelerden kare simgesine dokunun. Chrome'u yeniden başlatmanız sorunu çözmezse, bilgisayarınızı / mobil cihazınızı yeniden başlatın.


Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin: Sistemi, Chrome Temizleme Aracı'nı kullanarak tarayın. İstenmeyen yazılımları bulabilen ve kaldıran bu araç, yalnızca Windows platformunda bulunmaktadır. Mac kullanıcısıysanız ve bir virüs programı kullanıyorsanız, Google'ın önerdiği MalwareBytes ile tarayabilirsiniz.


Sayfayı başka bir tarayıcıda açmayı deneyin: Aynı sayfayı bilgisayarınızda ki ikinci bir web tarayıcısı olarak açmayı deneyin. Sayfamız açılır ise yapabileceğiniz üç işlem vardır. Chrome'u kaldırıp yeniden yükleyin, tüm uzantıları kaldırın ve yeniden yükleyin ve donanım hızlandırmasını kapatın. (Ayarlar - Gelişmiş Ayarlar Göster - Sistem altındaki "Varsa, donanım hızlandırmasını kullan" onay kutusunun işaretini kaldırın)


Chrome hiç açılmazsa, önce Chrome'un açık olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için Görev Yöneticisini Ctrl + Alt + Del kombinasyonuyla başlatın. İşlemler ‘in altında, Google Chrome veya chrome.exe'yi arayın ve İşlemi Sonlandır düğmesine tıklayın. Chrome'u açmamamın bir başka nedeni; Bir anti-virüs programınız olabilir. Chrome hala açılmazsa, Chrome'u kaldırıp yeniden yükleyin.


Sekme veya pencerenin donması: İnternet tarayıcılarının ortak akıbeti veya beklenmeyen pencerelerin dondurulması Google Chrome'un hangi sürümüyle karşılaştığımızda sorun oluşturuyor. Onları düzeltmenin birkaç basit yolu var, ancak çoğu sekme açıkken karşılaştığım bir duruma yanıt veremiyorum. Chrome Görev Yöneticisini Shift + Esc kısa yol tuşu ile açarız ve çalışan tüm sekmeleri ve eklentileri listeleyen pencereden, sorun yaşadığımız sekmeyi veya ardından eklentiyi seçin ve İşlemi Sonlandır'ı söyleyin. Tarayıcıyı tamamen kapatma şansınız yoksa hayat kurtaran anahtar bir kombinasyon, çünkü tarayıcıda yapmanız gereken bir şey var.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!