Ek Kredi Kartının Kapatılması Hakkında Bilgi Yayınlanma Tarihi : 14.11.2019 10:43:42 - 1 yıl önce
342 izlenme342 okunma 0 yorum0 yorum

Ek Kredi Kartının Kapatılması Hakkında Bilgi


Kredi kartları birçoğumuzun hayatında bütçemizi ve harcamalarımızı belirlemekte etkili oluyor. Ayrıca indirimli kampanyalardan yararlanmak ve puan kazanmak ise kredi kartının olumlu yanları arasındadır. Bu yüzden kredi kartı kullanımı giderek yaygınlaşıyor.


Kişiler kredi kartlarını tek başlarına kullanabildikleri gibi, eşi, ebeveynleri veya çocuklarıyla birlikte kullanabilmek için bir de ek kart çıkartabiliyor. Böylece kredi kartını ek kart çıkardığı kişi ile beraber kullanmış oluyor. Bankaların çoğu kredi kartını iki kişi kullanmak isteyenlerin başvuruları sonucu ek kart çıkartıyor. Ek kart sahibinin harcamalarının kontrol altına alınmaması veya maddi imkansızlıklar yüzünden kredi kartı kullanıcısının istediği doğrultusunda ek kart sonradan kapatılabiliyor.


Ek Kredi Kartını Kapatma Yolları Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile Ek Kredi Kartını Kapatmak


Bankalar günün her saatinde aktif bir biçimde hizmet veren müşteri hizmetlerine sahiptir. Bu müşteri temsilcilerini arayarak ek kartımızı iptal etme imkanımız var. Ek kartını kapattırmak isteyen kişinin kimlik doğrulaması yapılıp, sesli onayı alındıktan sonra ek kart kısa sürede kapatılıyor.


Banka Şubeleri Aracılığı ile Ek Kredi Kartını Kapatmak


Banka şubesine başvurmakta ek kredi kartını kapatmak için var olan yollardan birisidir. Bankada çalışan yetkililer müşteriden alacakları bir imzadan sonra kişinin istediği süre içerisinde ek kredi kartını kullanıma kapatırlar. Ayriyeten banka yetkilileri ek kredi kartını kapatmak için müşteriden kimlik fotokopisini de istiyorlar.


İnternet Bankacılığı ile Ek Kredi Kartını Kapatmak  


Teknolojinin gelişmesi ile kullanımı oldukça artan internet bankacılığı aracılığıyla da ek kredi kartını kapatabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesine giriş yaptıktan sonra kapatılmak istenen ek kartın bilgilerinin girilmesi ve ardından ek kartı kapat alanına tıklanması, ek kredi kartının kısa süre içerisinde kapatılması için yeterlidir. Ek kredi kartlarını iptal etmek isteyen kredi kartı kullanıcıları, bu yöntemlerden herhangi biriyle ek kredi kartlarını kısa sürede iptal ettirebilirler.Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : Ek Kredi Kartının KapatılmasıEk Kredi Kartının Kapatılma sorunuEk Kredi Kartının Kapatılması hakkında bilgi Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!