EDU Uzantılı Mail Açma Yayınlanma Tarihi : 03.11.2020 14:59:14 - 6 ay önce
382 izlenme382 okunma 1 yorum1 yorum

EDU Uzantılı Mail Açma


EDU uzantısı; genel olarak eğitim ve bilişim esnasında kullanılan, öğrenciler ve öğretmenler tarafından tercih edilmekte olan, eğitim kurumlarında kullanılmakta olan internet uzantısıdır. Bu uzantının kullanıldığı durumlarda eğitim kurumlarıyla alakalı olan durumların söz konusu olduğu fark edilir. Bu nedenle de ücretsiz edu uzantılı mail açma işleminin araştırılması ve uygulanması sağlanmalıdır. Bu konu hakkında; ücretsiz bir şekilde nasıl edu uzantılı mail hesaplarının açılabileceği, bu mail hesaplarının nerelerde ve nasıl kullanılması gerektiği, gibi konular uygulanmalıdır.


EDU Uzantılı Mail Açmak İçin Neler Lazımdır?


Edu uzantılı olacak şekilde açılacak olan mail hesapları, hem kişi bilgileri hem de mail açma araçları olarak bazı gerekenleri zorunlu kılar. Bu gerekenlerin bilinmesi, ücretsiz edu uzantılı mail açma aşamasında gerekli ve önemlidir.


Bununla beraber, edu uzantılı olacak şekilde açılacak olan mail hesaplarında gerekenler şöyledir:  • Mail hesabı açacak donanımlara uygun olan ve akıllı cihaz olarak nitelendirilen cihazlar

  • Mail hesapları, internet üzerinden kullanımı sağlanan hesaplardır. Bu nedenle mail hesapları açılırken de internet bağlantısının zorunlu olarak gerektiği bilinmelidir.

  • Açılacak olan edu uzantılı hesaplar, eğitim kurumlarına bağlı olarak açılır. Bu nedenle de mail adresi açacak olan kişilerin, hali hazırda bir eğitim ve öğretim kurumuna devam ediyor olması gerekir.

  • Mail adreslerinin açılması ve kullanılması sağlanırken; kişinin ad ve soy ad bilgileri, doğum yılı bilgileri ve bazı durumlarda yaşamakta olduğu şehir gibi bilgiler istenir.

  • Mail adreslerinin onaylanması için bazen telefon numarasının onaylanması lazımdır. Bu yüzden de telefon numarası, kişinin kullanmakta olduğu telefon ve bu telefon üzerine gelecek olan onay kodu gerekir.


Bu gibi gerekenler tam olarak temin edilmediği zamanlarda ücretsiz edu uzantılı mail açma işleminin yapılamayacak olduğu bilinmelidir.


EDU Uzantılı Mail Açma Nasıl Sağlanır?


Edu uzantılı olarak açılacak olan mail hesaplarının kurulumunu sağlamak amacıyla ilk olarak, gereken her türlü bilginin ve gereksinimin eksiksiz olarak hazırda bulunduğuna emin olunur. Daha sonra internet arama motoruna 'mail açma' yazılarak arama yapılır ve çıkan güvenli internet sitesine giriş yapılarak istenen bilgilerin doldurulması sağlanır.


Bu bilgiler arasında yer alan 'devam edilmekte olan eğitim kurumu' bilgisinin de doğru bir şekilde girilmiş olduğuna emin olunur. Bilgilerin doldurulması sağlandıktan sonra, 'kurum içerisinde yer alan öğrenci ve eğitimlerin mail ile bağlantılı olması' alanı tercih edilerek; kurumda yer alan öğrenci ve eğitimcilerin de uzantı üzerinden mail hesabı oluşturmasına olanak sağlanır. 


Daha sonra mailin onaylanması aşamasında, kaydedilen telefon numarasına gelecek olan onay kodunun doğrulanması sağlanır. Bu aşamadan sonra ücretsiz edu uzantılı mail açma işleminin tamamlanmış olacağı görülecektir.


Edu Uzantılı Mail Açma Kimler Tarafından Sağlanabilir?


Mail hesabı kullanımı sağlayacak olan insanlar, ücretsiz edu uzantılı mail açma işleminin kimler tarafından yapılabileceğini de merak edebilir. Bilinmesi gerekir ki, edu uzantılı olarak kullanılan veya kurulan mail adresleri; eğitim içerisinde yer alan her türlü eğitimci, öğrenci ve araştırma görevlileri tarafından kullanılabilir. 


Bu kişiler arasında resmi olarak ve eğitime dair olan mail mesajlaşmalarının bulunmasına yönelik olarak edu uzantılı mail adreslerinin tercih ediliyor olduğu bilinmelidir. Buradan yapılacak olan çıkarımla, edu uzantılı olan mail adreslerinin; öğrenim görmekte olan yükseköğrenim öğrencileri, yükseköğrenim eğitmenleri, akademik araştırma görevlileri tarafından açılabilir olduğu fark edilir. 


Mail adresleri açılırken genel olarak yükseköğrenim birimleri tarafından hazır hale getirilen edu uzantılı şablonlara ek olarak, öğrenim gören veya eğitim veren bireylerin adlarının kaydediliyor olmasıyla kurulacaktır.Mehmet KARABULUT

Mehmet KARABULUT
Güzel bir uygulama yapmışsınız elinize sağlık