E-Okul ile Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır? Yayınlanma Tarihi : 18.11.2019 11:20:19 - 1 yıl önce
319 izlenme319 okunma 0 yorum0 yorum

E-Okul İle Not Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?


E-okuldan notunuzu mu öğrenmek istiyorsanız bunun için toplamda 4 aşama var. Aşağıdan bu 4 aşamayı öğrenebilirsiniz;


Kimlik Bilgileriniz


Kendinize ait kimlik bilgilerinizi kimlik kartınıza bakarak öğreniliyor. Bilmeniz gerekenler kimlik numaranız, aile sıra numaranız, cilt numaranız ve doğum tarihiniz. Bunları öğrenmek sisteme girişinize yardımcı oluyor. Bunun dışında sınıfınız doğum yeriniz gibi sorular da soruluyor. Bunlar bildiğiniz kolay sorulardır.


Bilgisayar Veya Telefon


Daha sonra bilgisayarınızın arama motoruna e-okul veli bilgilendirme sistemi yazılıyor ve Milli Eğitim Bakanlığının yönettiği sayfaya giriliyor. Eğer bilgisayarınız yoksa sisteme giremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Akıllı telefon veya tablete Google Play Store'den indireceğiniz E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi programıyla giriş yapılıyor. Akıllı cihazlarda genel ortalama da öğreniliyor.


Sisteme Giriş


Ardından siteye girin ve T.C. kimlik numaranız, okul numaranız ve ekrandaki kodu girerek ilk aşamayı geçmiş olursunuz. Bu sefer ikinci bir ekran gelir. Bu ekranda size aile sıra numarası, cilt numarası, doğum tarihi, doğum yeri veya şubeden ikisi sorulur. Şu ana kadar eğer tüm aşamaları tam ve eksiksiz gerçekleştirirseniz sisteme girebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca E-Okuldan yalnızca notlarınıza değil şube yazılı ortalamaları, devamsızlık bilgileri, bursluluk sınav sonuçları, ders programları, pansiyon bilgileri gibi birçok şey öğrenilebilir. Sistem ilkokul, ortaokul ve liseler içindir.


Not Bilgilerim


Sisteme giriş yaptınız ve karşınıza bir sayfa çıktı. Bu sayfanın sol kısmında bir liste oluyor. Bu listede okul ile ilgili aklınıza gelen her şey var. Öncelikle iki seçenek var sınav bilgileri ve öğrenci bilgileri. Sınav bilgileri kısmından TEOG, PYBS, gibi sınav sonuçları yazılıyor. Öğrenci bilgilerinde ise devamsızlık, ders programı, not bilgileri vs. birçok seçenek oluyor. Ardından not bilgilerine basarak bütün sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.Kategoriler :   İLGİNÇ BİLGİLER Etiketler : E-Okul not öğrenmeE-Okul girişE-Okul kullanımıE-Okul nedirE-Okul ne işe yararE-Okul devamsızlık bilgisi öğrenme Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!