e-Devlet Hakkında Merak Ettikleriniz ? E- Devlet ne işe yarar ? Yayınlanma Tarihi : 07.11.2020 00:18:13 - 6 ay önce
272 izlenme272 okunma 0 yorum0 yorum

E-Devlet Hakkında Merak Ettikleriniz


Gelişen teknoloji ve gelişmiş programlar sayesinde artık devlet dairelerine gitmeden birçok iş internet vasıtasıyla E-Devlet üzerinden yapılabiliyor. E-Devlet üzerinden işlem yapmadan önce şifre almak gerekiyor. Şifre aldıktan sonra E-Devlet üzerinde işlemlerinizi yapabilir, yaptığınız işlemlerin çıktısını alabilir ve aldığınız çıktıları resmi kurumlara sunabilirsiniz


Hakkınızda Açılmış Bir Dava Var mı? Sizden Habersiz Yapılmış Üstünüze Kayıtlı Hat Var mı?


E-Devlet'e giriş www.türkiye.gov.tr sitesi üzerinden yapılır. Site açıldıktan sonra sağ üstte bulunan ""Sisteme Giriş"" linkini tıklamanız, ardından ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekiyor. E-Devlet üzerinden resmi kurum ve kuruluş hizmet veriyor.   


Adalet bakanlığı bölümünde adınıza açılmış bir dava olup olmadığını var ise hangi safhada olduğunu öğrenebilir ayrıca Adlı Sicil Kaydınızı sorgulayabilir ve farklı rapor vermek için çıktısı alınabilir Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bölümünden Mobil hat, sabit hat internet hatlarını ve borç miktarları öğrenilebilir. IMEI sorgulayarak telefonunuzun kayıt bilgilerinize bakılabiliyor Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasından Trafik Belgesi Ceza Puanı sorgulaması yapılabilir. 


Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasından 4 A Emekli Aylığı Kesintileri, 4 A Emekli Aylık Bilgisi, 4 Emekli Ödeme Bilgileri. 4 B Borç Durumu, 4 B Emekli Aylığı Kesintileri, 4 B Aylık Bilgisi, 4 B Tescil Kaydı. 4 C Emekli Aylığı Kesintileri, 4 C Aylık Maaş Tercihi, 4 C Tescil Kaydı. Bu bölümde ayrıca SGK hizmet dökümü alınır ve 4 A, 4 B ve 4 C ile ilgili bütün işlemler alınabilir. E Devlet üzerinden hizmet veren diğer kurumlar ise şunlardır; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve PTT'dir. E- Devlet şifresi sadece PTT şubelerinden kimlik göstererek 2 TL karşılığı alınabiliyor


E-Devlet Bilgisayar Girişi İçin Tıklatın


E-Devlet Android Telefonlar için Giriş İçin Tıklatın


E-Devlet İos Telefonları İçin Giriş İçin Tıklayın


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Etiketler : e-devlet miras sorgulamaE-Devlet şifresi almaE-Devlet girişe-devlet indir Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!