Düz Karın Diyeti Yayınlanma Tarihi : 21.09.2020 23:28:40 - 8 ay önce
104 izlenme104 okunma 0 yorum0 yorum

Düz Karın Diyeti


Düz karın hem erkeklerin hemde kadınların en büyük hayalidir. Bu sebeple düz karın diyeti uygulanır. Bu diyetin amacı fazla yağlardan kurtulmak, daha fit ve zinde görünmek, sıkılaşmak en büyük amacıdır. Düz bir karın için aldığımız kalori miktarının harcadığımız kalori miktarından az olduğu takdirde kilo verilir ve düz bir karına sahip olunur.


Kimler Uygulayabilir?


Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur 7'den 70'e herkes uygulayabilir. Tabiki herhangi bir sağlık sorununuz yok ise yani şeker hastalığı, migren gibi hastalıkları bulunanlar bir doktor ile diyet programı hazırlanılmalı. Diyet sırasında bazı belirtiler yani baş dönmesi, kusma, göz kararması gibi durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.


Düz Karın Diyeti Nasıl Uygulanır?


Düz bir karın için sağlıklı beslenme şart. Daha çok protein ağırlıklı beslenirsek kas kütlesi korunur sadece yağlardan kilo verilir. Beslenmenin dışında su tüketimi çok önemlidir. Su vücudun metabolizmasını düzenler hızlandırır ve kilo vermede büyük rol oynar bu yüzden günlük en az 2 litre su tüketilmeli.  Sabah Kahvaltısında: 2 adet haşlanmış yumurta, 1 bardak taze sıkılmış meyve suyu, 2 dilim yağlı beyaz peynir ve 1 bardak şekersiz çay veya süt içilmelidir. Öğle ve Akşam yemeklerinde: 5 -6 adet köfte veya tavuk yanında taze bir ayran yenilmeli. Bu şekilde hem sağlıklı hemde lezzetli bir yemek yemiş oluruz.


Diyetin Yanında Spor Yapılmalı?


Zamanı olan herkes spor yapmalı. Spor metabolizmayı hızlandıracağından dolayı kilo verilir. Karın bölgesine uygulanan spor hem karın bölgesindeki yağlardan kurtulursunuz, hem de karın kasları belirginleşir ve gayet sıkı ve fit bir görünüm oluşur. Evlerde ve spor salonlarında bulunan kardiyo bisikletleriyle kilo verme işlemi hızlandırılır.


 Kategoriler :   DİYET Etiketler : diyetkarın egzersiziincelme Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!