Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir? Yayınlanma Tarihi : 16.10.2019 19:59:44 - 2 yıl önce
670 izlenme670 okunma 0 yorum0 yorum

Dizi Ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?


Ülkemizde İnternet Kullanımı


İnternet ülkemizde kullanılmaya başlanıldığı andan beri, yavaş yavaş her yaş grubunun ilgisi haline gelmeye başladı. Yerli yabancı, birçok siteye erişim ile uluslararası bir ağın tanecikleri halinde büyüyüp gelişmeye başladı. Ülkemizde internet en çok yerli ve yabancı film izlemek için kullanılıyor. Türkiye'de birçok sitede diziler ve filmler yayınlanıyor ve gün geçtikçe bu ağ büyüyor. Yeni siteler ve yeni kaynaklar gün geçtikçe büyümekte, yeni yapıtlar ise dünya vizyonunu güncel tutuyor.


Yabancı Dizi ve Filmlere İlgi


Ülkemizde yayınlanan dizi ve filmlerin kalitesi birçok camia tarafından hep eleştirilirken, yabancı yapımlar uluslararası anlamda çok büyük bir gelişim göstermektedir. Çoğu filmin yapım yılına bakılmaksızın hala sinemalarda oynatıldığı hatta dizi-film sitelerinde 'EN ÇOK İZLENENLER' bölümünde de görülebiliyor.


Yabancı Dizi ve Filmlere Altyazı Eklemek


Yabancı yapıtlara erişimde Türkiye'de en büyük sorun dildir ve bu yüzden de hemen hemen bütün eserlere çeviri uzmanları tarafından altyazı eklenir. Dünyada en çok kullanılan altyazı programları ise Subtitle Workshop, Jubler, SubtitleCreator, Açık Altyazı Editörü, Denizaltı, iToolSoft film altyazı editörü, POP, Video Altyazı Editörü, Womble EasySub, Auro Video Edutor.


Altyazı Nasıl Eklenir?


Genellikle programlarda altyazı eklemek için programdan 'Dosya' ardından da 'Aç' butonlarını tıklayarak daha önceden hazırlamış olduğunuz altyazı derlemesini açabilirsiniz. Ardından video da eklenerek birbirine eşleştirilir. Genellikle yaşanan eşleşme sorunları ise FPS (Saniye başına resim) ayarları sayesinde düzeltilebilir. Lakin altyazı programları arasında farklılıklar görülmek ile birlikte eşleşme sorunları ise her programda farklı çeşitlerde olabilir. Altyazı programları uluslararası kullanım için İngilizce dilini seçiyor ve kendini güncelleyerek daha da yenilikçi bir bakış açısı getiriyor.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!