Dalak otu ve faydaları Yayınlanma Tarihi : 24.10.2020 20:55:33 - 6 ay önce
156 izlenme156 okunma 0 yorum0 yorum

Dalak Otu Ve Faydaları


Dalak otu faydaları arası, ağızda güzel koku verme etkisi söz edilmesi gerek bir durumken, diş damağı güçlendirme; ile diş ağrısını gidermek içinde dalak otu faydası aralarında yer alır. Dalak otu bu faydaları yararlanılması için de, dalak otu toprağı üstünde kalmış olan kısımları ağız çiğnenme durumu için gereklidir. Dalak otu faydası arasında iştahsız olma problemi giderilmesi de söz konusu olmalıdır ki dalak otu faydaları bu anlam içinde yararlanılması içinde bitki genç sürgünleri çiğneme önerisi bulunmaktadır.


Dalak Otu Kullanımı


Dalak otu genellikle kaynatılıp suyu içme gibi hastalıklara şifa olacağı gibi direk yaprakları türetilerek de kullanımı mümkündür. Çay yapılarak da tüketilir.


Dalak Otunun Faydaları Ve İyi Geldiği Hastalıklar


Dalak otu Türkiye’de kullanım durumu olduğunda bitki, şeker hastalığının tedavi ile mide hastalıkları giderimi amacıyla da sık kullanımı alan bulunmakta olur. Dalak otu faydası arasında yapılmakta olan incelemelerde midede ağrıyı gidermek, vücutta kuvvetlendirme ile kullanımı olan kişi uyarımı gibi etkileri de yer almaktadır.


Kulak ağrısı ve baş ağrısı giderden de söz edildiği görülür. Bu sebeple de yine, dalak otu toprak üstü kalan kısımı içinde yararlı olduğu görülür. Dalak otunun faydaları arasında böbrek sancılarını, böbrek ağrılarını, mide sancıları, ve mide ağrı giderilmesi de sık bir biçimde kullanılmakta olunan bitki türü arasında yer alıyor. Basur tedavisinde dalak otu içilme durumu önerisi bulunmaktadır. 


Dalak otu yaprakları ile çiçeklerinde yapılmakta olan çay içildiği sürede sıtma problem tedavisinde olanaklı bir hale gelmektedir. Mide ağrıları tedavisinde dalak otu yararlanma gibi bir durum isteyen kişiler için taze olan bitki gövdesi de yenebilir. Dalak otu aynı zamanda ishal tedavi için de yarar sağlamaktadır. Dalak otunu kişiler yaprak olarak suda kaynatma sonrasında içerek gerekli olmaktadır. Dalak otu yaprağı ayrıca da kekik ile kara ot arpa unuyla da karıştırılıp yakı halinde getirilmiş ise, mide ağrıları, kusma problemleri giderilmesi gibi durumlara da katkı sağlaması mümkün olmaktadır. Ayrıca dalak otunun doğum sancılarına da iyi geldiği gözlemlenmiştir.


 Kategoriler :   ŞİFALI BİTKİLER - NEYE İYİ GELİR Etiketler : Dalak otu fiyatıDalak otu nasıl kullanılırDalak otu nerede yetişirYavşan otu faydaları Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!