Biyokinezi Nedir? Biyokinezi Hakkında Yayınlanma Tarihi : 07.10.2019 20:29:19 - 2 yıl önce
589 izlenme589 okunma 0 yorum0 yorum

Biyokinezi Nedir? Biyokinezi Hakkında


Biyokinezi; zihinsel güç ve kinetik enerjinin bir araya getirilerek vücuttaki hücrelere ve DNA' ya söz geçirmek manasında gelen bir faaliyettir. Zihinsel güç ve kinetik enerjinin bileşimiyle oluşan enerji, vücudun tam anlamıyla yeniden programlanmasını ve önemli değişiklikler yapabilmenin önünü açar. Tahmin edilebileceği gibi biyokinezi bir yetenektir ve toplum içerisinde yaşayan bireylerin çoğu bu yetenekten mahrum bırakılmıştır. Bu yeteneğe sahip bireyler istekleri doğrultusunda vücutlarında kısa yahut uzun süreli değişimler yapabilirler. Otoriteler biyokinezi ile ilgili farklı düşüncelere sahiptir. Bir kısım böyle bir enerjinin varlığını kabul etmezken bir kısım uzmanlarda mümkün olduğunu ve sıra dışı bir yetenek olduğunu kabul ederler.


Biyokinezi Yapımı


Olayın aslına bakılacak olursa "Biyokinezi Nasıl Yapılır?" yahut "Biyokinezi Teknikleri Nelerdir?" sorularına tam manasıyla yanıt vermek mümkün değildir. Çünkü biyokinezi başlı başına oldukça karmaşık bir olaydır. Biyokinezi yeteneğine sahip olan bireylerin yapıları ve yetenek düzeyleri farklı seviyelerde olduğundan genel bir yapım tekniğinden bahsetmek zordur. Bu noktada belirtilmesi gereken biyokinezi yapımının kolay bir işlem olmadığı hatta tekniğin geliştirilmesi için bazen yıllar dahi geçmesinin gerektiğidir. Biyokinezi yeteneğine sahip olup da farkında olmayan yahut kullanmayan bireylerin sayısı da bir hayli fazladır. Biyokinezinin uçuk bir olay gibi servis edilmesi kimi bireylerin yeteneklerinin körelmesine sebebiyet vermiştir.


Biyokinezi' yi Geliştirmek 


Biyokinezi yeteneklerinin farkında olan birey yeteneklerini geliştirmek ve vücuduna hükmetmek istiyor ise zorlu bir çalışma temposuna girmelidir. Düzenli periyotlarla yapılması gereken konsantrasyon ve meditasyon çalışmaları yeteneğin geliştirilmesinde büyük önem taşır. Bireyin vücudunda yapacağı ufak değişimler biyokinezi yeteneğinin gelişimine oldukça olumlu katkı sağlayabilir. Saç renginin ya da saç modelinin değiştirilmesi bu duruma verilebilecek en temel örneklerden bir tanesidir.


 


 Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!