BİREBİR ÇALIŞMANIN MATEMATİK ÖĞRENMEYE FAYDASI Yayınlanma Tarihi : 01.11.2019 22:39:45 - 2 yıl önce
361 izlenme361 okunma 0 yorum0 yorum

BİREBİR ÇALIŞMANIN MATEMATİK ÖĞRENMEYE FAYDASI


Matematik, sayılarla formüllerin mantıksal bağlantısı aracılığıyla çözüme ulaştıran bilimdir. Geometri, aritmetik, cebir dallarına ayrılmaktadır. Matematik; okul hayatında ders olarak, iş hayatında gerekli işlevler olarak, sosyal hayatta ise her alanda karşımıza çıkmaktadır. Sosyal hayatımızın tamamı bilinçli ya da farkında olmadan matematiği kullanmaktayız. Bir alışverişte para takdimi para üstü gibi de olsa matematikle iç içe bir yaşam sürmekteyiz. Matematik sorununu eğlenceye çevirmek ise çok kolay özel derslerimiz kapsamında matematiği öğrenmekle kalmayıp eğlenceye dönüşümünü izleyebilirsiniz.


BİREBİR DERS ÇALIŞMA YÖNTEMİ


Matematik birden çok bileşen içeren ancak mantık bağlantısı kavrandığında çözüme kolay ulaşılan bir daldır. Her bireyin kavram çağrışımı, yorum yöntemi farklı olduğu için matematik problemleri aşılamaz bir hal alabilir. Bireyin yorum tarzı anlaşılarak eksiğinin fark edilebilmesi için birebir ders çalışma programı başarılı sonuçlar getirmektedir.


Formüller ve sayılar haricinde mantık kuramı barındırması bireyin tarzının üzerinde durularak aşılabilmektedir. Birebir ders çalışma yöntemi ile eksiğin saptanması ve tamamlanması sağlanır. Bu yol doğrultusunda matematik problem olmaktan çıkarak eğlenceye dönüşebilir.


Konu anlatımları gerçekleştirilirken dikkat dağıtacak bir unsurun olmaması konunun anlaşılabilir olmasını sağlamaktadır.


Örnek soru tipleri ile ilgilenirken bireyin soru çözümündeki yol izlenebilir ve birebir ders çalışmanın faydası olarak da yanlışlar fark edilerek düzeltilebilir. Aynı zamanda tüm bu işlemlerin gelişimi birebir ders çalışma sayesinde daha kolay gözlemlenebilir ve sonuca daha hızlı ulaşılabilir. Verimli bir ders çalışmanın destekleyicisi birebir ders çalışma yöntemidir.Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : Matematik öğreniyorumMatematik öğrenmekbirebir Matematik eğitimiMatematik özel dersler Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!