Bel Ağrısı Tedavisi Yayınlanma Tarihi : 26.09.2020 00:03:07 - 8 ay önce
104 izlenme104 okunma 0 yorum0 yorum

 Bel Ağrısı Tedavisi


Bel ağrısı günümüzde en çok rastlanan hastalık türlerindendir. Bu hastalık genellikle belli bir yaşın üstündekilerde görülme ihtimali daha fazladır. Daha çok ağır işlerde çalışan kişilerde görülür. Bu hastalığın genetik olma ihtimali az da olsa vardır. Bel ağrısı insanların yaşamlarını da olumsuz etkiler ve hafife alınmadan hemen fiziki tedavilere başlanması gerekir.


Bel Ağrısı İçin Kullanılacak Ürünler


Günümüzde bel ağrıları için TV kanallarında da birçok ürün satılıyor ve bunların başında bazı kremler geliyor. Çoğu sahte ürünler olduğunu söylese de bel ağrıları için iyi gelen ürünler olduğunu da söyleyenler vardır. Bu ürünleri kullanmadan önce hekime başvurulması gerekir ve hekimin onayı şarttır. Aksi taktirde çeşitli sıkıntılar yaşanabilir.


Bel ağrısının ciddi bir hastalık olduğunu hatta ağrıların ayağa vurması gibi sıkıntıları da vardır. Hatta çoğu insan bel ağrısını psikolojik olarak da yaşar. İnsanların yürümede çektiği zorlukların çoğu bel ağrısıyla alakalıdır ve insanların hayatların da yaşadığı sıkıntılara doğrudan etki eder.


Bel Ağrısının Nedenleri  • Yürümede çekilen zorluklar

  • Omurgada kırıkların oluşması

  • Belde oluşan kireçlenmeler

  • Psikolojik bel ağrısı sorunları


Bel ağrısının ileri yaşlarda olduğu söylense de özellikle orta yaştakiler de bel ağrıları konusunda büyük sıkıntılar çekmektir. Ağır iş koşulları bunların başında gelir. Bel ağrısı çekenlerin çoğunda fıtık konusunda da şikayetçilerdir. Genellikle bu kişiler otururken, kalkarken ve çalışırken büyük sıkıntılar çekmektedir.


Bel Ağrısı Nasıl Giderilir?  • İlk önce bir uzman doktora gidilmesi gerekir.

  • Sağlıklı beslenmeli ve sürekli spor yapılmalı,

  • Doğuştan bir bel ağrısı sıkıntısı varsa; kesinlikle ağır işlerden uzak durmalı,

  • Soğukta fazla durulmamalı ve aşırı terleme olmaması gerekir.


Bel ağrısı kişiden kişiye değişmektedir. Bazılarında daha ağır, bazılarında da daha hafif bel ağrıları vardır. Bel ağrısı tedavisinin kremlerle veya spor yaparak giderilebilir. Eğer bel ağrısı ağırsa acilen fizik tedaviyi başlanması gerekir ve böylece ağrıların giderilmesi sağlanır.


    


 Kategoriler :   SAĞLIK Etiketler : bel agrısına ne iyi gelirbel ağrısı tedavisi nedirbel agrısı belirtileri nelerdir Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!