Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır? Yayınlanma Tarihi : 24.09.2020 01:56:21 - 7 ay önce
86 izlenme86 okunma 0 yorum0 yorum

Bebek Mamasına Ne Zaman Başlatılır?


Uzmanların tavsiyeleri üzerine özellikle ilk atı ay kesinlikle bebeğinizin Anne sütü ile beslenmesi gereklidir. Bebeğinize sütünüzü vermeden mamaya başlamanız bebekte; zekâ geriliği, kemik hastalıkları, öğrenmede güçlük, mineral eksikliği, gibi ilerdeki yaşlarda bebekte ciddi sağlık sorunlara neden olmaktadır. Eğer altı aydan sonra Anne sütü çeşitli nedenlerden dolayı yetersiz geliyor ise mutlaka bir doktor kontrolü altında bebeğinize mamaya başlatabilirsiniz. Bu süreçte emzirilmenin saati de önem taşımaktadır. Bunun için en uygun olanı; her memeyi farklı olmak koşuluyla 3 saat aralık ile emzirmenizdir. Alacağınız mamanın kaç aylıktan itibaren kullanıldığına dikkat ederek alınız.


Bu işlemi mutlaka doktor kontrolünde yapınız aksi takdirde; alerji sonucu kayıp, kusma, bulantı, zehirlenme, gibi hayati önem taşıyan sorunlarla karşılaşma riskiniz bulunmaktadır. Aldığınız mamayı sürekli olarak değiştirmeniz bebeğin bağırsak düzenini bozacaktır. Bu yüzden hep belli bir markadan alış veriş yapamaya dikkat ediniz. Mamayı doğal süt ile yapmanız bebeğinizin kemik gelişimine katkı sağlayacaktır. Ayrıca bebeğinizi sadece mama ile beslemeniz oldukça yanlıştır. Yeni doğan bebeklerde mide, bağırsak organları tam çalışmadığından ve gelişme sürecinde olduğundan olabildiğince mamaya geç başlamanız bebek sağlığı açışından çok önem taşımaktadır.


Bebek Maması


Bebek mamaları Anne sütünden sonra gelen bir besindir. Peki, en doğru kullanım zamanı nedir? Hep birlikte bir göz atalım; Unutmayın ki mama sadece anne sütünün yetersiz olduğu durumlarda kullanılan bir ürünüdür. Eğer anne sütü yeterli ise 2,5 - 3 yaşlarında mamaya başlayabilirsiniz fakat yine de alerji yapabilme ihtimaline karşılık doktorunuzla görüşme yapmanız size olumlu sonuçlar doğuracaktır. Yaptığınız ya da aldığınız mamaya ilave şeker asla katmamanız gerekmektedir. Her zaman bir doktor ile iletişim halinde olunuz.


 Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : bebeyime nezman mama verebilirimbebeyim ne yemesi lazımbebeklerde beslenme Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!