Bankadan POS Cihazı Makinesi Alma Yayınlanma Tarihi : 24.10.2019 16:41:11 - 2 yıl önce
328 izlenme328 okunma 0 yorum0 yorum

Bankadan POS Cihazı Makinesi Alma


Teknolojinin son sürat geliştirme göstermesi ekonomik faaliyetlere de bir katkı sağlamıştır. Teknolojinin nimetlerinden yararlanan küçük ya da büyük esnaf fark etmeksiniz birçok gelişmeyi yakından takip etmektedir. Özellikle banka kartları ve kredi kartlarının kullanımının artış gösterdiği alışverişlerde bu kredi kartlarından harcama yapabilmek için kullanılan POS cihazları, bir alışveriş merkezinin olmazsa olmazlarındandır.


Birçok esnaf yeni dükkân veya satış hizmeti işine girdiğinde aklında POS cihazı nerden alınır sorusu yer etmektedir. Bu makalemizde POS cihazları nerelerden ve nasıl alınırmış inceleyeceğiz.


Bankadan POS Cihazı Alma


İşletmeniz için bir POS cihazı gerekliyse başvuracağınız adres bankalardır. Pos cihazı alma işlemlerini başlatmak için esnaf veya ticaret odasına kayıtlı bir esnaf olmanız gerekmektedir. bu sebepten dolayı hiçbir işletmesi bulunmayan veya evinden satış gerçekleştiren şahıslar POS cihazları alamazlar.


POS cihazı almanız için bir takım evrakları bankaya sunmanız gereklidir.


Şahıs İşletmesi POS Cihazı Alma Şartları


Şahıs firması olarak POS cihazı alma şartları ise;  • Pos cihazı başvurusu yapan firma sahibinin kimliğinin aslı,

  • İmza Beyannamesi,

  • Vergi levhası,

  • Eğer firma bir odaya kayıtlı ise bu odaya kayıtlı olduğunu gösteren belge.


Ancak istenilen şartlar zamanla değişiklik gösterebildiğinden bankalar ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


Ticari Ortaklı İşletmelerin POS Cihazı Alma Şartları


Eğer firmanız ticari ortaklı bir faaliyet gösteriyorsa POS cihazı alma şartları değişiklik göstermektedir. Bu durumda istenilecek evraklar ise;


Firma ortaklarının hepsinin kimlik fotokopileri,  • Vergi levhası,

  • Kuruluş ticaret sicil gazetesi,

  • İmza sirküleridir.

  • Yine aynı şekilde bankalara danışarak daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.


POS Cihazı Fiyatları


Son teknolojik POS cihazları aynı zamanda yazar kasa olarak kullanılmaktadır. Bu POS cihazları aynı zamanda kartlardan ücret tahsil edebilir ve fiş kesebilirler. Bu durum son zamanlarda tartışma konusu olmuş farklı fikirler oluşmuştur. Bu yüzden POS cihazları fiyatları değişiklik göstermektedir.


Sahip olduğunuz POS cihazları, komisyon ve masraf ücreti kesebilmektedir. Bu yüzden POS cihazları ile ilgili teknik ve maddi bilgileri muhasebecinizden veya bankanızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca her bankanın POS cihazları komisyon ücretlerinde farklılıklar görülmesi normaldir.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!