Banka Müdürü Olmanın Şartları Nelerdir? Yayınlanma Tarihi : 30.09.2019 21:20:34 - 2 yıl önce
408 izlenme408 okunma 0 yorum0 yorum

Banka Müdürü Olmanın Şartları Nelerdir?


Banka müdürü olabilmek için 4 yıllık bir üniversite mezunu olmak şarttır. Ayrıca kişi kendisini mesleki bilgi ve yabancı dil konusunda da geliştirmiş olmalıdır. Bunların yanında kişinin iletişim becerileri, liderlik vasfı, takım çalışması ve motivasyonu da göz önünde bulundurulur.


Banka Müdürü Nasıl Olunur?


Bankada işe giren her memur zaman ilerledikçe banka müdürü olmak isteyebilir. Bir bankada müdür olabilmek için ise çok çeşitli yöntemler mevcuttur. En kısa yoldan banka müdürü olabilmenin yolu ise müfettiş yardımcısı olarak işe başlamaktan geçer. Yaklaşık 5 veya 6 yıl sonrasında da banka müfettişliğinin kapıları banka müdürlüğüne açılır.


Banka müdürü olabilmek için diğer bir yöntem ise bankada pazarlamacı olarak işe başlamaktır. Kişi bireysel bankacılıkta tecrübe edinip yol aldıktan sonra kurumsal veya ticari bankacılık sistemine geçebilir ve yine tecrübe kazanarak 8 ile 10 yıl civarı içerisinde herhangi bir bankaya banka müdürü olarak atanabilir. Banka veznesinde çalışanlar için de banka müdürlüğünün kapıları açıktır. Veznede çalışanlar vezneden önce kurumsal ya da bireysel pazarlama ekiplerine üye olarak çalışırlar. İşinde deneyim kazanmış olanlar ve bu işte yüksek derecede başarılı olanlar her geçen gün kendilerini daha da çok geliştirerek banka müdürü olmaya hak kazanır. Ve en nihayetinde herhangi bir bankaya banka müdürü olarak atanabilir.


Ayrıca görevine kurye olarak başlayan çalışan da tecrübe edinir, gişeye geçer ve böylece edindiği tecrübelerle banka müdürlüğüne kadar yükselebilir. 


Banka Müdürünün Aylık Geliri


Bir banka müdürünün aylık geliri çalıştığı bankaya göre değişmekle birlikte maaş + prim + ikramiye + temettü + tazminat + harcırah olarak tahminen 4000 tl civarındadır. Bu miktar bankaya, çalıştığı yere, şube performansına göre değişir ve daha da artar.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!