Bacak Arası Kaşıntısı Yayınlanma Tarihi : 02.11.2019 10:22:19 - 2 yıl önce
340 izlenme340 okunma 0 yorum0 yorum

Bacak Arası Kaşıntısı


Bacak arası kaşıntısı bazı dönemlerden geçerken birçoğumuzun muzdarip olduğu bir durumdur. Bunun sebepleri kişiden kişiye göre değişmekte olup farklı sebepleri bulunsa da biz genellikle görülen sebeplerinden bahsedeceğiz. Bacak arası kaşıntısı öncelikle alerjik durumlardan olduğu gibi, böcek ısırması, mevsimsel değişiklikler, aşırı sürtünme, aşırı sıcaklık veya soğukluk gibi sebeplerden de olabilmektedir. Bacak arası kaşıntısı başladığı zaman ise herhangi bir müdahale etmek yerine direk kaşımak cildimize oldukça zarar verecektir. Bu yüzden bir doktora giderek uygun kremler almanız ve onu uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde bacak arası kaşıntınıza sebep olan bu durum kısa sürede size fazla zarar vermeden geçmesine yardımcı olacaktır.


Bacak Arası Kaşıntısı Nedenleri


Bacak arası kaşıntısı nedenleri arasında birçok faktör bulunmaktadır. Tıpta ki adı tinea kruris olarak bilinen kaşıntı trikofiton rubrum, mantarın yol açtığı bir enfeksiyondur. Hem erkek hem de kadınları etkileyen kasık kaşıntısı genel de genital bölge, kasık, kalça, bacak arası ve iç uyluklar arasında meydana gelmektedir. Bu durum ile erkekler daha fazla karşı karşıya kalmaktadır. Bu durumu tetikleyen bazı etkenler ise aşırı terleme, sıkı iç çamaşırı, bağışıklık sisteminin zayıf olması ve obezite olarak sıralanabilir. Kaşıntının bazı belirtileri ise kızarıklık, cilt döküntüsü ve yanma hissidir. Bu kaşıntılardan kurtulmak için doktora gitmeden uygulayabileceğiniz doğal ve bitkisel olan yöntemlerde bulunmaktadır.


Bacak Arası Kaşıntısı Tedavisi


 


Bacak arası kaşıntısı tedavisi olarak ise sizlere bazı doğal bitkisel tedavi yöntemleri vereceğiz. Bunlardan ilki ise Çay ağacı yağı ile yapacağımız tedavidir. Bu yağ doğal antifungal özelliği ile bacak arası mantarı ve cilt enfeksiyonu tedavilerinde oldukça etkili bir maddedir. Çay ağacı yağı yukarıda söylemiş olduğumuz anti bakteriyel özelliği sayesinde cildinizi iyice temizleyip kaşıntınızı ve iltihabı önlemeye yardımcı olabilmektedir. Bu çay ağacı yağını aktarlardan veya internet üzerinden bulmanız mümkündür. Bunu uygulamak içinse çay ağacı yağını aldıktan sonra bir tutam pamuğu bu yağa batırarak kaşıntı olan bölgeye yavaşça sürün. Bu işlemi günde iki defa uygulayın. Kaşıntı tamamen bitinceye kadar birkaç gün daha uygulamaya devam edin. Eğer yanma ve kaşıntınız fazlaysa 4-5 damla yağa bir yemek kaşığı da Hindistan cevizi yağı ekleyerek kullanabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise elma sirkesidir. Elma sirkesinin birçok derde deva olduğu gibi bu sorunumuza da oldukça etki edecek bir üründür. Elma sirkesi mikropları tedavi eden ve kontrol altına alan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Elma sirkesini uygulamak için ise iki yemek kaşığı elma sirkesi ile iki su bardağı ılık suyu karıştırıp mantar olan bölgenizi bununla yıkamanız gerekmektedir. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra ise elma sirkesini kendi halinde cildinizde kurumaya bırakın. Özellikle bacak arası kaşıntı sorununuz geçene kadar birkaç gün bu işleme devam edin.Kategoriler :   SAĞLIK Etiketler : Bacak Arası KaşıntısıBacak Arası Kaşıntısı sorunuBacak Arası Kaşıntısı çözümüBacak Arası Kaşıntısı nasıl gider Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!