ATM Para Yatırma Limiti Nasıl Artırılır ? Yayınlanma Tarihi : 09.10.2019 18:03:54 - 2 yıl önce
594 izlenme594 okunma 0 yorum0 yorum

ATM Para Yatırma Limiti Nasıl Artırılır?


Dünya genelinde teknolojinin yayılmasıyla bankacılık işlemlerinde de çeşitli gelişmelere gidildi. Bankacılık konusunda yapılan gelişmeler arasında en öne çıkan ATM cihazlarının kullanılmaya başlanmasıdır. Son 15 yıl içerisinde ATM cihazları ciddi oranda yaygınlaşarak hizmet vermeye başladı. Artık her bankanın kendine ait bir ATM cihazı bulunuyor. ATM cihazlarından para yatırma, çekme, ,ödeme, havale ve EFT gibi işlemler yapılabiliyor. Günün 24 saati hizmet veren ATM cihazları adeta mini banka şubeleri konumuna geldi. Bu kadar yoğun kullanılan ATM cihazlarında müşterilerin karşılaştığı bazı sorunlarda oluşabiliyor. Hesaplara ATM’den para yatırma limiti koyulması da bunlardan bir tanesidir.


ATM Para Yatırma Limiti Neden Koyulur?


ATM cihazına para yatırmak için koyulan limit kartlı işlem yapan müşteriler için birçok banka tarafından kaldırıldı. Kartsız işlem için koyulan limitte zaten yüksek rakamlarda olduğu için sorun yaşanmıyor. Lakin müşterisi olduğu banka tarafından bazı kişilere kartlı işlemlerde limit uygulanabiliyor.


Bu hesap açılırken talep edilmemişse bankanın kendi işletim sistemi gereği koyulan bir tedbirde olabilir. Her durumda ATM cihazından para yatıran kişiler kendi limitlerinin yükselmesini isteyebilirler.


ATM Para Yatırma Limitini Artırmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?


Kartsız işlemlerde limit uygulanması yasalarla sabit bir konu olduğu için bu konuda bankalar limit artırımı yapmamaktadır. Kartlı işlemlerde ATM’ye para yatırma limitiyle karşı karşıya kalan bir kişi bankasının çağrı merkezi ile irtibata geçebilir. Çağrı merkezinde ATM’ye para yatırma limitinin artırılması ile alakalı yaptığı talep yerine getirilecektir.


Eğer çağrı merkezi arandığı halde çözüme ulaşılamamışsa şubeye giderek müşteri temsilcisine ATM’ye para yatırma limitinin artırılması istendiği söylenebilir. Müşteri temsilcisi tarafından bu istek yerine getirilecek ve para yatırma limiti yükselecektir.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!