Atm Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır? Yayınlanma Tarihi : 02.10.2019 18:04:29 - 2 yıl önce
328 izlenme328 okunma 0 yorum0 yorum

Atm Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?


ATM banka işlemleri ile sürekli işleri olan kişilerin hem işlerini kolayca yapmalarına hem de zaman kaybetmeden halletmelerine olanak veriyor. Her bankanın ayrı bir ATM makinası olmaktadır. Bu makinalar çeşitli merkezlerde, çarşıda hatta bazen caddelerin bir köşesinde mutlaka bulunur. Cihaz kişilerin hesap numarası veya müşteri numarası gibi işlemlerle de çalışmaktadır. Daha hızlı sonuçlar almak için kredi ya da hesap kartını cihaza yerleştirmek yeterli olur.


Hızlıca Para Çekin! 


Dışarda aniden parasız kalınan ya da nakdin yeterli olmadığı zamanlarda ATM cihazları kullanılarak hızlıca para çekmek mümkün. Bunun için ilk önce hesap kartında para olması gerekiyor. Bunun yerine kredi kartında nakit avans hakkı bulunması da para çekmeye yardımcı olur. Ancak kredi kartı kullanıcısının hem kartında limit olması hem de düzensiz ödemelere bağlı olarak kredi kartındaki nakit avans kullanım hakkının kapanmış olmaması önemli. Kart makinaya yerleştirilir. Ardından şifre girilerek işlemler başlatılır. Cihaz sizi yönlendirecek ve yapmak istediğiniz işlemleri önünüze sunacaktır. Buradan para çekme seçeneği tercih edilir ve çekilecek tutar yazılır. Kısa süre içinde ATM cihazı parayı dışarı atar ve kartı teslim aldıktan sonra işleminiz tamamlanmış olur.


Para Çekme Limitini Arttırmak İçin Ne Yapılmalıdır?


Her banka müşterisinin kredi kartı için belli bir limiti olmaktadır. Aynı şekilde yapacağı işlemlerde de limit sınırlaması yer alabilir. Limit arttırma işlemi için banka ile birebir görüşme yada bankanın müşteri hizmetleri numarası aranarak limit arttırma talebinde bulunmak gerekir. Limit arttırma talebi banka tarafından incelemeye alındıktan sonra onaylanır. Onaylanan limit arttırma talebinden sonra kişi limitinin üstünde para çekebilir. Bunun için yine eski limitin üstünde yeni bir limit sınırlanması bulunacaktır. Kişilerin ödemeleri düzenli ve bankalar ile kötü ilişkileri olmadığı takdirde limit arttırma talebi onaylanır.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!