Arabanızı Nasıl Akıllı Bir Araç Haline Getirirsiniz? Yayınlanma Tarihi : 17.10.2019 00:27:30 - 2 yıl önce
447 izlenme447 okunma 0 yorum0 yorum

Arabanızı Nasıl Akıllı Bir Araç Haline Getirirsiniz?


Son teknoloji ile donatılmış bir araba hemen hemen herkesin hayalleri arasındadır. Ancak gelişmiş teknolojili arabaları satın almak birçok kişi için oldukça uzak bir ihtimal. Çünkü arabanın sahip olduğu teknoloji ne kadar artarsa fiyatı da o kadar yükseliyor.


Teknolojik bir arabaya sahip olmanın tek yolu onu bu teknolojilerle donatılmış halde satın almak değildir. Aracınızı kendiniz akıllı bir araca dönüştürebiliriz. Aracınıza ekleyeceğiniz pek çok cihaz ile onu hem çok şık hem de akıllı bir hale dönüştürebilirsiniz.


Hands Free Mesajlaşma,  Müzik Ve Çağrı Kontrolü


Bluetooth ile çalışan, telefonunuza bağlayabileceğiniz cihazlar vardır. Mesajlaşmak, bir çağrıya cevap vermek veya bir müzik açmak için telefonunuzu elinize almanıza gerek yoktur. Bu tip cihazlar arabada yer kaplamamaları açısından da oldukça kullanışlıdırlar. Tercihen aracınızın direksiyonuna dahi yerleştirebilirsiniz.


OBD Tarayıcı Satın Alabilirsiniz 


OBD veya On-board Diagnostics,  uzun yıllardır otomobillerde bulunması zorunlu standart bir özelliktir. OBD sayesinde verilerinizi anlık bir şekilde kaydedebilirsiniz. Aracınızın devri, hızı, harareti ve yakıtını kontrol edebilirsiniz. Aracınızın modeline göre değişen birçok veri sayesinde aracınızın bilgisayarı olmasa bile çevreye verdiğiniz zarar, yakıt tüketimi, yakıt için ayırdığınız TL miktarı, aracın vitesini ne zaman yükselmeniz gerektiği daha birçok veriyi anlık olarak takip edebilirsiniz. OBD2 scanner ile cep telefonunuz ile entegre hale getirebilirsiniz. Bir scart soket ile aracınıza, bluetooth ile telefonunuza bağlayabilirsiniz.


Ses Kontrollü Navigasyon


Günümüzde araçlarda aradığımız başlıca özellikler arasından bir navigasyonun olmasıdır. Elektronik marketlerden kendi bütçenize göre bir navigasyon cihazı alarak aracınıza takabilirsiniz.


Diğer Seçenekler Nelerdir?


Eğer bir android telefon kullanısıcıysanız araç ön panellerine yerleştirebileceğiniz sistemler bulunuyor. Bu sistemlerin fiyatları 400 ile 600 dolar civarında değişebiliyor. Aracınızın ön panelindeki havalandırma sökülüyor ve Head System adı verilen bu tam kontrol konsolları yerleştiriliyor. Bahsettiğimiz Head Sistemler Ford, Opel, Fiat, Nissan modellere sahip araçlar için uyumlu setler sağlayabiliyor.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!