App Store'dan Nasıl Para İadesi Alınır? Yayınlanma Tarihi : 29.10.2020 09:20:44 - 6 ay önce
75 izlenme75 okunma 0 yorum0 yorum

App Store'dan Nasıl Para İadesi Alınır?


Kullandıkları Apple cihazları için; uygulamaların deneme sürümlerini indiren Apple müşterileri, bazı uygulamalarda sözleşme gereği aylık ödeme tutarlarını taahhüt etmiş sayılabilirler. Kullanıcıların Apple kimliğinde, tanımlı kredi kartı ve ya banka kartı olması durumunda; Apple Store, uygulamanın bedelini otomatik olarak kişinin hesabından, uygulama sahibinin hesabına aktarabilir. Bu Apple sözleşmeleri gereğince yasal bir uygulamadır. Yapılan ödemenin açıklaması Apple kimliğinde yer alan mailler aracılığı ile net bir şekilde belirlenebilir. 


Müşteri hesabından ya da kredi kartından kesilen tutarı; hesap özeti aracılığı ile öğrenebilir. Müşterinin; tutarın hangi tarihte ve ne kadar kesildiğini öğrenmesi iade aşamasında kendisine fayda sağlayabilir. Apple müşterileri, işlemde hata olduğunu ve kendilerinin böyle bir talebi olmadığını anlaşılır bir şekilde ifade etmelilerdir. Kullanıcı, kendi istediği dışında gerçekleşen ödeme işlemlerinde; Apple Müşteri Hizmetleri’ni arayarak hesabından çekilen tutarın, kişisel hesabına iade edilmesini talep edebilir.


Apple Müşteri Hizmetleri


Kullanıcılarının; Apple ürünleri (ipad, iphone, imac) ile ilgili tüm sorunları için hizmet veren Apple müşteri hizmetleri, izinsiz çekilen tutar konusunda bilgilendirilmelidir. Apple; kendi veri tabanında yaptığı araştırma sonucunda, müşterisinin şikayetine göre yeni bir kayıt oluşturur. Kayıtlar oluşturulurken, müşteri paranın neden çekildiğini bilmiyorsa, bu durumu müşteri hizmetleri yetkilisine izah etmelidir. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra kayıtlar yetkili birim tarafından incelenir. 


Talebin kabul edilmesi halinde; para müşterinin hesabına, 10 iş günü (işlem ve tutara göre farklılık gösterebilir) içerisinde havale ya da EFT yöntemi aracılığıyla aktarılır. Ancak Apple, inceleme sonrası müşterisinin parası iade etmeme hakkını da saklı tutabilir. Bu durumda Apple müşterileri, öncelikle kabul ettikleri sözleşmeleri inceleyerek daha sonrasında yasal yollara başvurmalıdır. Yasal yollar sonucunda; Apple müşterisinin, kendisinden kesilen tutarı alması ihtimaller dahilindedir.


 


 


 


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!