AÖF nedir ? AÖF akademik takvimi açıklanmıştır ? AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır ? Yayınlanma Tarihi : 04.11.2019 11:48:50 - 2 yıl önce
308 izlenme308 okunma 0 yorum0 yorum

AÖF nedir ?


AÖF 1982 yılında kurulan ve uzaktan eğitim metodu ile tüm adaylarına hizmet veren ve vermeye devam eden bir çeşit Anadolu Üniversite Fakültesidir. Adayların kendi İkamet ettikleri şehirlerden hiçbir üniversite kazanamayıp farklı şehirlerde okuma fırsatı olmadan örgün bir şekilde üniversite okuma imkanı olmamış her Türk vatandaşının hakkı olan bir çeşit okuma sistemidir. Tüm Türkiye'de Açık Öğretim hizmeti veren bu fakülte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ve batı ülkelerinde yaşayan tüm Türk halkına hizmet sunmaya devam etmektedir. Açıköğretim sistemi kitle iletişim araçları ile işlenmektedir. Bilhassa TRT kanallarında Açıköğretim dersleri yayınları yapılmaktadır.


Açıköğretim Fakültesi akademik takvimi açıklanmıştır.


Açıköğretim fakültelerinde 2017-2018 akademik takvim tarihlerinde açıklanmıştır. Bu sınav tarihleri bitirme vize ve telafi sınavları olmak üzere iki dönemden oluşmaktadır. Ara dönem vize sınavları bahar döneminde 14 ve 15 Nisan 2018'de ve 26 Mayıs 27 Mayıs 2018 de olmak üzere 30 Haziran 1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılması planlanmaktadır. Sonbahar döneminde yapılacak olan ara dönem vize sınavları ise 2 Aralık ve 3 Aralık 2017'de ve 23 Aralık 24 Aralık 2017'de ve son olarak 27 Ocak ve 28 Ocak 2018 tarihlerinde yapılacaktır. Açık öğretim sınavları her bir ders için yarı dönemde en az bir ara sınav ve yıl sonunda bitirme sınavı ve telafi sınavı olmak üzere yüz yüze yapılan bazı sınavlar uygulanmaktadır. Fakülte yönetim kurulu tarafından belirlenmiş olan sınav kuralları öğrencilere bildirilir. Bu fakültelerde yapılan sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Ve adaylara her ders için 20 soru sorulurken 30 dakikalık bir süre tanınmaktadır. Uzaktan eğitim programlarında farklı sınav tipi dışında sözlü ve klasik sınavlarda uygulanabilmektedir. Bu sınavlar yönetim kurulu tarafından akademik takvimle beraber web sayfalarından duyurulur.


AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılır ?


Açık Öğretim Fakültesinde 13 Şubat Pazartesi başlayarak Anadolu üniversitelerinde açık öğretim fakülteleri ve iktisat bölümlerinde 2017 öğretim yılı içerisinde bahar döneminde kayıt yenileme işlemi yapılmaktadır. AÖF vize sınavları referandum gününe denk geldiği için ileri bir tarihe ertelenmiştir. Üniversite senatosunun 2. sayılı kararı gereğince Açıköğretim işletme ve iktisat fakültelerinde akademik takvime göre 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacaktır. Ders atama sonuçları belirlenen öğrencilerin 45 krediyi geçmeyecek şekilde ek ders işlemleri yapmaları lazımdır. Açık Öğretim fakültesinde öğrenim ücretlerini ekle ve sil işlemlerini yapan öğrenciler 2017 öğretim yılı içerisinde banka kartı ile veya kredi kartı ile Ziraat Bankası ATM lerinde veya internet bankacılığından mobil bankacılıktan yapabilirler. Kayıtların son günü olarak 24 Şubat 2017 tarihi belirlenmiştir.


 


Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : AÖF nedirAÖF bilgileriAÖF kayıt yenilemeAÖF yeni kayıt Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!