Android 4.5 G veya 5 G Ayarı Yapma Yayınlanma Tarihi : 17.10.2019 00:31:59 - 2 yıl önce
345 izlenme345 okunma 0 yorum0 yorum

 


Android 4.5 G  veya 5GAyarı Yapma


Akıllı cihazınızı 4.5  veya 5G 'ye ayarlamak için 7 aşama var. Fakat öncesinde sim kartınızın ve telefonunuzun 4.5 G'ye uyumlu olması gerekiyor. Eğer cihazınız uyumlu ise telefoncuya giderek 4.5 G veya 5G'ye uyumlu kartınızı alarak başlayın. Eğer kart veya telefondan biri uyumlu değilse yararlanılmıyor.


 


1. Ekranınızı Açın


4.5 G veya 5G'ye uyumlu sim kartı takın. Sim kartı taktıktan sonra telefonunuzu açın. Açıldıktan sonra sim kart şifreniz varsa kodlayın. Sonra ekran şifreniz varsa onu da kodlayın ve ikinci aşamaya geçin.


 


2. Uygulamalar Sayfası


Ekranı açtıktan sonra akıllı cihazın ana ekranından uygulamalar bölümüne geçin. Uygulamalar genelde sağ alt köşede oluyor. Bazı modellerde uygulama sayfası olmayabilir. Bu durumda ana ekranda bekleyin.


3. Ayarlar


Uygulamalar bölümünden ayarları bulun; eğer ayarları bulamazsanız üst tarafta ara yazısı bulunuyor. Bu kısma tıklayarak ''Ayarlar'' yazın. Çıkan simgeye tıklayarak devem edin.


4. Kablosuz ve Ağ Bağlantıları


Ayarlar kısmında kablosuz ve ağı bulun. Bazı telefonlarda ayarlar bölümlere ayrılır. Eğer cihazınız bunlardansa sağa kaydırarak bağlantılar bölümüne geçiliyor.


5. Mobil Ağlar


Bütün bunlardan sonra 4.5 G veya 5G'yi açmanıza çok az kalıyor. Şimdi sırada mobil ağları bulmaya geldi. Kablosuz ve ağ bağlantıları bölümünden mobil ağları bulun. Eğer bulamazsanız ya yanlış yere gelmişsinizdir yahut gözünüzden kaçıyordur. Tekrar bakın ve mobil ağları bulun.


 


6. Şebeke Modu


Mobil ağlardan sonra sıra Şebeke Modunu bulmaya geldi. Şimdi mobil ağlarda bulunuyorsunuz. Mobil ağlardan sonra yapmanız gereken son iki aşama kalıyor. Mobil ağlar sayfasından şebeke modunu bulun. Şebeke moduna tıklayarak devam ediliyor. Ayrıca şebeke moduyla yalnızca 4.5 G veya 5G değil başka ayarlar da yapılıyor. Mesela 2 G'ye de alınıyor.


 


7. LTE Advanced


Şebeke moduna da girdikten sonra tek yapmanız gereken şey LTE Advanced yazısına basmak oluyor. Buna da basınca 4.5 G veya 5G'nin çektiği her yerde 4.5 G' veya 5G den yararlanabilirsiniz.


 


 Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!