Amerika'da Doğum Yapmanın Kolay Yolları Yayınlanma Tarihi : 24.09.2020 01:59:20 - 7 ay önce
82 izlenme82 okunma 0 yorum0 yorum

Amerika'da Doğum Yapmanın Kolay Yolları


Gelişmiş ülkelerde vatandaşlık hakkına sahip olmak amacıyla Amerika, Kanada ve Avrupa ülkelerinde doğum yapmayı tercih eden bireylerin sayısı her geçen gün artıyor. Buna bağlı olarak bu konuda hizmet vermek isteyen kuruluş ve acentelerin sayısı da artış göstermektedir. Amerika'da doğum yapmak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.


Amerika'ya Ne Zaman Gidilmelidir?


Hamilelik döneminde en geç 28. haftaya kadar ABD konsolosluğuna giderek turist vizesi için başvuru yapılmalıdır. Seyahat sırasında herhangi bir engel oluşmaması ve rahatça seyahat edebilmek için 32. haftanın geçmemesi gerekir. Hava yolu şirketlerine göre uçuş için izin verme süreleri değişiklik göstermektedir. Eğer hamilelik sürecinin 32.-36. haftasında gitmek istiyorsanız doktorunuzdan uçakla seyahat etmenizin sakıncalı olmadığına dair yazılı bir belge alınmalıdır.


Doğum İçin Gerekli Evraklar


Hamile bireyler ultrason printer çıktıları, ikili üçlü tarama testleri, kan ve idrar tetkiklerinin yanlarında götürmelidir. Bunların hepsinin ilk üç ay içinde yapılmış olması gereklidir. Ayrıca Amerika'daki doktora göstermeniz için Türkiye'deki doktorunuz İngilizce bir rapor yazması yararlı olacaktır.


Doğum Tercihi


Amerika'da genellikle normal doğum yöntemi uygulanmaktadır. Gebelik döneminde herhangi bir sıkıntı çıkmadığı durumda normal doğum yapılır. Ancak doktorla konuşulup sezaryen doğum yapılabilir.


Amerika'da Doğum Yapmanın Faydaları


Öncelikle Amerika'da doğan çocuk ABD vatandaşlığı ve pasaporta sahip olmakla birlikte, ABD vatandaşlarına %80 indirim ile eğitim imkanı, serbest dolaşım imkanı ve ABD vatandaşlarına sağlık konusunda sağlanan faydaları elde edecektir.


Amerika'da Doğum Yapmanın Maliyetleri


Amerika'da normal ve sezaryen doğum maliyetleri eyaletlere ve hastanelere göre değişiklik göstermektedir. Sezaryen doğum, normal doğuma göre daha maliyetlidir. New York gibi büyük şehirlerde ücretler 15000-25000 dolar arasında iken, orta ölçekli şehirlerde 8000-12000 dolar arasındadır.Kategoriler :   SAĞLIK Etiketler : Amerika'da dogum yapmak için ne gerekliamerikada dogum kuralları Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!