Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme Yayınlanma Tarihi : 26.09.2020 00:12:30 - 8 ay önce
90 izlenme90 okunma 0 yorum0 yorum

Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme


Akıllı telefonlar her geçen gün yeni bir özellik daha eklenerek gelişimini devam ettirmektedir. Bu gelişime rağmen, akıllı telefonlarda üreticileri maalesef bataryalarda aynı performansı gösteremiyor. Pek çok kullanıcısı bu noktada şikayet ediyor. Bu durum insanlar için problem bile oluşturmakta.


Kimi akıllı telefonlar çok hızlı şarj olabiliyorken, kimi telefonlar ise hem geç şarj olup, hem de hızlı şarj tüketebiliyor.


Akıllı Telefonlarda Hızlı Şarj Etme Önerileri


1. Orijinal Şarj Aleti Kullanın


Üreticiler akıllı telefonlara uygun aksesuarları, telefonlarla birlikte verilir. Verilen orijinal şarj aletleri de, akıllı telefonların bataryasının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.


Farklı şarj aletleri elbette tercih edilebilir. Ancak farklı adaptör kullanılacaksa, en azından akıllı telefonunuz ile aynı marka adaptörü tercih etmeniz gerekmekte.


Akıllı telefonların şarjı için bilinmeyen markaların kalitesiz şarj adaptörleri için tercih edilmemeli.


2. Telefonunuzu Kapatarak Şarj Edin


Bu yöntem pek tercih edilmemesine rağmen telefonu ya kapatarak ya da uçak moduna alarak şarj etmek telefonunuzun güç tüketimini azaltacağı için daha hızlı şarj olmasını sağlayacak.


3.Bilgisayarı Kullanarak Şarj Etmeyin


Bilgisayarda şarj etme telefonunuza daha az güç aktarımı sağlayacağı için yavaş şarj olmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda şarjın tüketiminin de kısa olmasını sağlayacak.


4. Ekran Parlaklığının Azaltılması


Eğer şarj esnasında telefon kapatılamıyorsa, telefonunuzun ekran parlaklığını görebileceğiniz şekilde kısmak telefonunuzun daha kısa sürede şarj olmasına olanak sağlamakta. Ayrıca kullanılmayan arka plan uygulamalarının kapatılması da, şarj süresini kısaltmaktadır. Aynı şekilde interneti kapatıp şarj etmekte telefonların daha hızlı şarj olmasını sağlamaktadır.


Tüm bu tavsiyeleri uyarak sürekli priz başında telefonun şarj olmasını beklemek durumunda kalınmayacaktır. Bu durumlar aynı zamanda telefonların batarya ömürlerini de uzatmakta. Çünkü ne kadar doğru şarj etme yöntemi uygulanırsa telefonların o kadar çok şarj süresi artmakta.


 Kategoriler :   TEKNOLOJİ Etiketler : telefonu şarja takarken dikkat edilmesi gerekenleri Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!