Akbank Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır ? Yayınlanma Tarihi : 05.10.2019 22:36:16 - 2 yıl önce
429 izlenme429 okunma 0 yorum0 yorum

Akbank Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?


Axess kredi kartı kullananlar çeşitli sebeplerle kredi kartlarını artık kullanmak istemeyebilir ve kapatma talebinde bulunabilirler. Diğer bankalarda da olduğu gibi Akbank tarafında da kredi kartı kullanımını iptal ettirmek için çeşitli prosedürler olabilir. Bankanın kart kapatma prosedürlerine uygun olmadığınızda talep ettiğiniz anda kredi kartınızı kapatamayabilirsiniz. Kartı kapatma talebinizi farklı iletişim kanalları ile gerçekleştirebilirsiniz.


Talebiniz ile ilgili işlem yaptırmak adına ilk tercih edebileceğiniz yöntem Akbank şubelerinden birine başvuru yapmak olabilir. Eğer bankanın şubesine gitmek size vakit kaybettirecek ise bu yolu tercih etmeyebilir ve internet bankacılığı aracı ile yine aynı talepte bulunabilirsiniz. Bu yöntem de sizin için uygun değil ise telefonunuzdan banka müşteri hizmetlerini aradığınızda sizlere konu ile ilgili yardımcı olacaklardır.


Bankanın Kart Kapatma İle İlgili Talep Ettiği Öncelikli Konular


Öncelikle herhangi bir kredi kartını artık kullanmak istemeyip iptal ettirme talebiniz bulunduğunda bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Eğer kullanmış olduğunuz kredi kartınıza borcunuz var ise banka kredi kartını iptal etme konusunda problem yaratabilir. Kredi kartı ödemenizin tamamını yaptığınızda ve bankaya borcunuz olmadığında talebinizin olumsuz sonuçlanması için herhangi bir sebep olmayacaktır.


Fakat tam tersi durumu düşündüğünüzde sizler kredi kartınızı düzenli olarak kullanıyor ve ödemelerinizi de zamanında gerçekleştiriyor iseniz banka yine talebinizi kabul etmek istemeyebilir. Amaçları müşterilerini kaybetmemektir. Bu sebeple sizleri ikna yoluna gitmeye çalışabilirler. Bunun için sizlere özel taksit ödeme ve erteleme seçenekleri, bedava puanlar gibi önerilerde bulunabilirler. İkna olup olmamak sizin tercihinizdir. Eğer ne olursa olsun kartı kesinlikle iptal etmek istiyor iseniz talebinizi gerçekleştirerek kredi kartınızı iptal edebilirler.


Kredi Kartını İptal Etme Yöntemleri


Akbank Müşteri hizmetleri günün her saati sizlere hizmet verebildiklerinden kart iptal etme talebinizi hızlı ve kolayca işleme alabileceklerdir. Bankanın internet bankacılığını kullanarak da işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İptal etmek istediğiniz kartınızı seçerek ilgili menülerden kredi kartınızı kapatabilirsiniz.


Bankanın sunduğu diğer bir seçenek ise mobil uygulamasını kullanmaktır. İnternet bankacılığında olduğu gibi mobil uygulama aracılığı ile kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Tüm bu yöntemleri tercih etmez iseniz herhangi bir Akbank şubesine uğramanız sizlere yardımcı olmalarını sağlayacaktır.Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!