Afrika siyah sabunun faydaları Yayınlanma Tarihi : 11.11.2019 21:54:24 - 2 yıl önce
352 izlenme352 okunma 0 yorum0 yorum

Afrika Siyah Sabununun Faydaları


Sabunlar farklı ürünler kullanılarak bazen doğal olan bitkilerden bazen de kimyasal ve renk verici maddelerden üretiliyor. Siyah Afrika sabununun ise içindeki ürünler sayesinde sabun oldukça değerli ve faydalı bir hal alıyor. İçerisinde birbirinden farklı faydalı bitkiler bulunuyor. Her sabunun yapımı gibi siyah sabunun da yapılmasının çeşidi üreticiden üreticiye değişiklik gösteriyor. Kullanılan ürünlerin farklı miktarlarda bulunması da kalitesini oldukça etkiliyor. Sinir otu külleri, kakao tozu, palmiye yaprakları, shea yağı, saf Hindistan cevizinden üretilmiş krem yağı, shea ağacı kabuğu, palmiye hurması çekirdeğinin yağı, palmiye yağı, aloe vera yaprak suyu, biberiye ve benzeri hazır otlar, zeytinyağı ve daha birçok çeşitli besleyici ve faydalı bitki bu sabunun yapımı için kullanılıyor.


Kullanıldığı Yerler


Genellikle saçlar ve ciltler için kullanılan siyah Afrika sabunu, cildi temizleme özelliğiyle tercih ediliyor. Sabunun içerisindeki maddeler antibakteriyel özellikler barındırdığı için, gözenekleri açmak ve yüz temizliği için sıklıkla tercih ediliyor. Kadınlar için makyaj çıkarıcı ve derinlemesine temizleyici özelliği de bulunuyor. Çeşitli yağlar bulunduğu için makyaj çıkarırken cildin kurumasını engeller. Her cilt tipine uyum sağlayan besleyici ve doğal olan bu sabun, her yaştaki kişiler için kullanılabilir.


Besleyici ve Doğal Özellikleri


Erkeklerde görülen, tıraştan sonra sivilce oluşumunu da siyah sabun ortadan kaldırır. Besleyici özelliği sayesinde doğal yollarla sivilceleri ve lekeleri geçirir. Erkekler aynı zamanda bu sabunu tıraş olmadan önce de kullanabilirler. Temiz ve gözeneklerin hava aldığı bir cilt tipi ortaya koyar. Ortalama 2 hafta düzenli kullanım sonucunda fark gözle görülür düzeyde oluşur. A ve E vitaminlerinin içinde bulunması nedeniyle cilde zarar vermeden doğal yollarla temizleme faaliyetini gerçekleştirir. Çok miktarda demir bulunması da cilt için oldukça faydalıdır.Kategoriler :   KİŞİSEL GELİŞİM Etiketler : siyah sabun nedirsiyah sabun faydalarısiyah sabun kullanımısiyah sabun neye iyi gelir Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!