Aerobik İle Zayıflama Yayınlanma Tarihi : 27.10.2020 18:33:00 - 7 ay önce
88 izlenme88 okunma 0 yorum0 yorum

Aerobik İle Zayıflama


Kilo vermek, zinde kalmak, sağlıklı olmak şüphesiz birçok insanın hayalidir. Günlük koşuşturmada ve iş hayatında dikkat edilmese de sağlık için egzersiz önemli bir yer tutuyor. Zaten hareket halinde olduğunuzu düşünüp egzersize gerek yok diyorsanız yanılıyorsunuz. Kontrollü hareketle, gün içindeki hareket hali kıyaslanamayacak kadar ayrı. Kontrollü hareket deyince akla ilk gelen kuşkusuz aerobik.


Aç kalarak, çeşitli ilaçlarla ya da kremlerle kilo vermek sağlık için son derece yanlış. Kilo verirken sağlıklı zayıflamak mümkündür. Aerobik hem istemediğiniz yağlarınızı yakmanıza yardımcı olurken hem de akciğerlerinizi ve kalbinizi güçlendirecektir. Kendinizi hafiflemiş ve zinde hissedeceğiniz sağlıklı zayıflama yöntemi aerobik kandaki oksijen oranınıza da artıracaktır.


Aerobik Hangi Saatlerde Yapılmalı?


Uzmanlar spor için farklı saatleri önerse de çoğunlukla sabah erken saatlerde ve yemekten 2 saat sonra yapılmasının doğru olduğunu belirtiyor.


Kilo vermek isteği istikrarla birleşince güzel sonuçlar doğuracaktır. Bunun için aerobik saatlerini aksatmadan devam etmelisiniz.


Aerobik Nasıl Yapılmalı?


Aerobiğe başlamadan önce yürüyüşle başlamalısınız. Yavaş yavaş temponuzu artırarak hızlı yürüyüşe geçmelisiniz. Yürüyüş ardından ısınma hareketleri yapmalısınız. Vücut esnetme hareketleri yaparak daha sıkı çalışacağınız hareketlere hazırlık yapmış olursunuz. Isınma hareketleri sonrası, kaslarınızı çalıştıracak egzersize başlamalısınız. Bu kısmı biraz uzun tutmanız kilo vermek için yararınıza olacaktır. Böylece dayanıklılığınız da zamanla artacaktır. En son rahatlama hareketleriyle aerobik bitirilmelidir. Başlangıçta 3 saat aerobik için yeterli olacaktır.


Aerobik Sonrası Beslenme


Aerobik yapmaya başladığınızda vücudunuz karbonhidrat ve yağ yakmaya başlayacaktır. Bunun için sebze, meyve, tahıllı yiyecekler ve bol su tüketmelisiniz. Şekerden uzak durmalı, kuru ve taze meyvelerle şeker ihtiyacınızı karşılamalısınız. Başlangıçta alışık olduğunuz yemek düzeninden uzaklaştığınız için zorlansanız da zamanla alışacak ve sevecekseniz.


Düzenli aerobik sonucu, nefes alıp vermeniz düzene girecek, stresiniz azalacak, kalp ritminiz düzelecek ve yağ yakarak kilo vereceksiniz.


 


 


 


 Kategoriler :   DİYET Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!