17 Gün Diyeti Yayınlanma Tarihi : 27.09.2020 22:54:37 - 8 ay önce
101 izlenme101 okunma 0 yorum0 yorum

17 Gün Diyeti


Günümüzde pek çok kişi fazla kilolarından kurtulmak veya mevcut kilosunu korumak istiyor. Bunun yolu diyetlerden geçmesine rağmen, çoğumuz aç kalmak korkusuyla diyet yapma fikrine yanaşmıyoruz. Dr. Mike Moreno’nun17 gün diyetiise fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin aç kalmadan kilo vermelerini sağlayan, beden ve ruh sağlığını koruyan bir diyet.


Dr. Mike Moreno 17 gün diyetinin çabuk sonuç veren etkili bir diyet olmasının yanında, yüksek kalorili tadından vazgeçemediğimiz gıdaları yiyemeyeceğimiz için sabır gerektiren bir diyet olduğunu söylüyor.


17 Gün Diyetinde Ne Yemeliyiz?


17 gün diyeti tahıl, meyve ve sebze tüketiminin yanında, bol protein almayı gerektiriyor. Vücudumuzun ihtiyacı olan proteini yağsız et, tavuk ve balık tüketerek almamızı tavsiye ediyor.


Pek çoğumuz meyvelerin kilo yapmayacağını, sağlıklı olduğunu düşünürüz. Dr. Moreno bu konuda da bizi uyarıyor ve muz, kavun ve ananas gibi yoğun şekerli meyvelerin kilo vermemize engel olacağını söylüyor. Fakat portakal, greyfurt, elma, böğürtlen ve yaban mersini gibi yağ yakmamıza yardımcı olacak meyveleri sık sık tüketmemizi tavsiye ediyor.


Karbonhidratlara Veda Edecek Miyiz?


Karbonhidratlar vücudumuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar. Yeterli oranda karbonhidrat almadığımızda agresif, mutsuz ve yorgun olmamıza sebep olur. Bu yüzden ihtiyacımız olan kadarını almalı fakat beyaz pirinç, beyaz ekmek, makarna gibi işlenmiş gıdalardan uzak durmalıyız.


17 Gün Diyetinin 4 Farklı Döngüsü


1) İvme Kazandırma


17 Gün Diyeti sayesinde sağlıklı sindirim sağlanarak, hızlı kilo veriliyor. Kandan şeker arındırılarak, yağ yakma hızlanıyor ve yağ depolanması engelleniyor.


2) Harekete Geçirme


Şişkinliği önlemek ve yağ yakımını harekete geçirmek için kalori alımını artırma ve azaltma stratejisi uygulanıyor ve metabolizma hızlandırılıyor.


3) Başarma


Ek besinleri tanıtma yoluyla beslenme alışkanlığı geliştiriliyor ve ideal kiloya yaklaşma sağlanıyor.


4) Amaca Ulaşma


Hafta içi sağlıklı beslenip, hafta sonu sevilen besinler tüketmeye izin verilerek ideal kilo korunuyor.


Tavsiye Menü


Sabah


• 2 yumurta veya 4 yumurta akı (yağsız) ya da 1 porsiyon yoğurt


• 1 porsiyon meyve


• 1 fincan yeşil çay


Öğle


• Balık, tavuk veya yumurta


• Sınırsız sebze


• 1 fincan yeşil çay


Atıştırmalık


• 1 porsiyon meyve


Akşam


• Balık veya tavuk


• Sınırsız sebze


• 1 fincan yeşil çayKategoriler :   DİYET Etiketler : naıl kilo verebilirimkilo verem formulüdiyet programı Oylama :
Bu makaleye hiç yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun!